Benim yerindeki olaylı bir yıl oldu. Bir şey için, yer tamamen değişti: Kocam ve kedi ve ben Hell’s Kitchen küçük dairemize elveda dedi ve (satın! Ben hala inanamıyorum!) Bir büyük-ama-hiçbir yerde-yakın aldım – Aşağı Doğu Yakası’ndaki şehir genelinde küçük apartman dairesi.

Hareket eden bölümler bir acıydı – yeni binamızda asansör, kitaplığımız ve kanepemiz için çok küçüktü, bu yüzden onlardan kurtulmak zorunda kaldık ve posta iletmemiz dokunuldu ve gitti – ama diğer parçalar her şeydeydim. d olurlardı. Büyük, dağınık bir yeni eve taşınma partisi atmak için sabırsızlanıyorum ve kendi adres değişikliği kartımı yapmayı çok sevdim. (Kağıt mallar konusunda garip bir şekilde hevesliyim. Bununla barışımı yaptım.) Toplu bir e-posta daha çevre dostu olurdu, tamam, ama kartlar almak için çok daha heyecanlı – ve onlar biliyorsun , iyi yer imleri.

Bu seyahat sahnelerini yeniden yaratma fikrinden yola çıktım. Indiana Jones Kırmızı bir çizginin, karakterlerin nereye gittiğini göstermek için bir dünya haritasının neresinde olduğu. Manhattan’ın eski bir haritasını buldum, ihtiyacım olan kasabaya indirdim ve (Google Haritalar’dan yardım alarak), kökeni ve son noktayı çizdik. Sonra çizgiyi kendim de betiğe dönüştürdüm (hiçbir şey fantezi değil, sadece el yazımı). Presto! Kaliforniya’da hiç bulunmayan ve bize Özgürlük Heykeli ile ilgili olarak nerede yaşadığımızı sorduğumuz Kaliforniya’daki akrabalarım için kullanışlı bir görsel yardım (ve batıya taşınmadan önce burada büyüdüğüm ve nerede olduğumuz hakkında her şeyi bilmek isteyen büyükannem) yaşamak, çalışmak, yemek yemek ve alışveriş – özellikle alışveriş.

görüntü

Resmi taradım ve kağıt ürünlerinden evcil hayvan kıyafetlerine ve kaykaylara kadar her şeyi işleyen özel bir site olan Zazzle’a yükledim (!). Kartpostal şablonlarını kullanarak, bir tarafta harita ile bir kart oluşturdum ve yeni adresimizi (kişisel, el yazısıyla yazılmış bir not için biraz yer) oluşturdum. Sipariş basıldı ve birkaç gün içinde bana geri gönderildi; Yakın anlık tatmayı sevdim.

Sıfırdan bir kart yapmamanız sokaklara yetişmiyorsa, web sizi yarı yolda karşılayacak profesyonellerle doludur: Tiny Prints’te, önceden tasarlanmış kartlardan düzinelerce seçim yapabilirsiniz. (Bonus: Adres defterinize Tiny Baskılar yazabilir ve kartların doğrudan yazıcıdan peep’lere gönderilmesini sağlayabilirsiniz. Bundan daha kolay olamaz!) Hareketli Duyuru Mağazası, sırasıyla% 100 geri dönüştürülmüş kağıttan oluşur ve Etsy – iyi, Etsy el yapımı kartların ana damarıdır (sadece arama motoruna “hareketli anonsu” takın).

Son zamanlarda hiç taşındınız mı? Ailenizin ve arkadaşlarınızın bunu nasıl bilmelerine izin verdiniz – ve ne kadar sürdü? sizin kendini sıralamak için posta mı? (Adamım, haftalarımı özlüyorum mu New Yorklu!)