33 yaşından büyük bir bebeğe sahip olmak

görüntü

Getty Images

görüntü

38 yaşımın topuklarındainci Geçen haftaki doğum günümde, ayaklarım 30’lu yılların son günlerinde sıkıca dikilmişti – biyolojik saatinin gün geçtikçe daha yüksek sesle göründüğü düşük yumurtalık rezervine sahip biri için hoş bir gelişme değil. Son zamanlarda dergide yayınlanan bir çalışma şeklinde iyi doğurganlık haberlerine rastladığımda Menopoz, yaşlanan kek üzerine krema oldu.

İşte öğrendiklerim: Son çocuklarının 33 ya da daha büyük yaşta olan kadınlar, 29 yaşına kadar çocuk sahibi olmaktan iki kat daha fazla yaşama ihtimalinin iki katıdır. Neden pompalanan uzun ömürlüdür? “Daha büyük yaşta bir çocuğun olması doğal yeteneğin, bir kadının üreme sisteminin yavaş yavaş yaşlandığını ve dolayısıyla vücudunun geri kalanı olduğunu gösteriyor” diyor ve çalışma arkadaşları ve Boston Üniversitesi Tıp Fakültesi profesörü Dr. Thomas Perls.

Bu, araştırmacıların benzer bulgulara ilk kez ulaşmadıkları bir geçmişe dayanıyor. Geçmiş çalışmalar, 40 yaşından sonra doğum yapan kadınların dört kat daha fazla 100 yaşama şansı bulduğunu gösteriyor. (Yüzyıllar olmak için kendi beklentileriniz nelerdir?) Perl’in “100’e Kadar Yaşayan” hesap makinesi. Görünüşe göre 89 yaşına kadar yaşayacağım!)

En yeni bulgular, sadece üremeye doğal olarak odaklanmış olanlara odaklandığından, yardımlı üreme çabaları yoluyla bize gidenler için pek bir şey ortaya koymamaktadır. Ama o yapar her zaman olduğundan daha fazla kadına başvurmak – 2006’dan itibaren, 12 ilk doğumdan 1’i 35 yaşın üzerindeki kadınlara, 1970’teki 100’den 1’e karşılık geliyordu. Artı, “ileri anne yaşı” nı yapan her türlü haberi memnuniyetle alacağım. “hapı yutmak için biraz daha kolay.

33 yaşında ya da daha büyük yaşta çocuğunuz var mıydı? Tecrübelerinizi yorumlarda paylaşın.

görüntü

Jen Jones Donatelli

Jen Jones Donatelli, çalışmaları ve fotoğraflarının yer aldığı bir yazar ve gazeteci. Conde Nast Seyahat, LA Gizli, Doğal Sağlık, Çeşitlilik, San Francisco, Tüm Yaşam Süreleri, Temiz Plakalar, Toplam Güzellik, ve daha fazlası. Gününü dizüstü bilgisayarına yazmadan, Ohio Üniversitesi, MediaBistro ve StoryStudio Chicago için de bir gazetecilik eğitmeni. Yaşam tarzı ve sağlıklı yaşam konusunda uzman olan Jen, doğurganlık konusuna tutkuyla bağlı. KIRMIZI KİTAP. Los Angeles’ta kocası Joe ve sevgili spaniel pupı Tanner ile yaşıyor..

İlgili:

Anne Masada Değişen Bezi için Restoran Out Kicked

Bir çocuğu büyütmenin maliyeti ne kadardır??

“Nasılsın?” ve Infertile Arkadaş Cringe yapmak için Garantili Diğer İfadeler

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

90 − = 83