başla a daycare

Toby Burditt

M.F. Chapman beş yıl önce ilk kızını doğurdu, birçok annenin hayal ettiği bir tür kariyeri vardı: Bir eğitim danışmanı olarak, bir müşterinin ofisinde ya da evden çalışıyordu ve projelerini seçip seçebiliyordu. bebeğiyle bağ kurmak için zaman. Kulağa hoş geliyor, değil mi? M.F. öyle düşündü – sürekli değişen programına uyan çocuk bakımı bulmaya çalışana kadar.

“Bazı haftalar 40 saat boyunca çocuk bakımına ihtiyaç duyardı, bazı haftalara 10 saate ihtiyacım vardı ve bazı haftalara hiç ihtiyacım olmazdı” diyor San Francisco Körfezi bölgesinde yaşayan iki annenin annesi. O rastgele zaman dilimleri için bir dadı kiralayamadı ve esnek saatler ile bir günlük bakım tesisi için aramaları boşa çıktı. “Anneme çok yardım etmek için telefon ettim ve gecenin ortasında bebeğin uyuduğu zaman bolca iş yaptım,” M.F. diyor. Bir kaç ay çalıştıktan sonra iş saatleri değiştikten sonra, hayatında bir şeylerin değişmesi gerektiğini biliyordu..

İşte o zaman gerçekten herşeyi değiştiren bir düşünce vardı. “Fark ettim, bu problemi olan tek kişi ben olamam!” M.F. diyor. Silikon Vadisi’ndeki birçok ebeveynin evden çalıştığını ve çocuk bakımı konusunda yardıma ihtiyacı olduğunu biliyordu. Ayrıca, çalışma hayatına döndükleri için hazırladıkları özlemleri yerine getirirken ya da işlerini yaparken bir ya da iki saat boyunca çocuklarını bırakabilecekleri bir yeri memnuniyetle karşılayacak pek çok evde oturan annenin olduğunu biliyordu. Ebeveynlerin çocuklarını istedikleri zaman sevgi dolu ellerinde bırakmalarına olanak tanıyan bir kombine kreş tesisi ve çalışma alanı hayal ediyordu – ve kendisinin yaratmaya karar verdi. Stanford Üniversitesi ve bir iç mimarlık firması olan M.F. bir iş planı ile geldi. Daha sonra kocası ve kocası kendi vizyonuna yatırım yapmak için birikimlerini kullandılar..

Ocak 2008’de ikinci kızının doğmasından beş ay sonra M.F. CA, Mountain View, CA’da açılan ve 6 haftadan 5 yaşına kadar olan çocuklara, lavanta duvarları, tahta kitap yığınları, tırmanma oyuncakları ve bir bakıcı personeliyle aydınlık, açık bir alanda oynadı. Bir sonraki odada, ebeveynleri ücretsiz Wi-Fi, fotokopi makineleri ve kahve gibi ofis perksleriyle sessiz ve profesyonel bir çalışma alanında dizüstü bilgisayarlara dokunuyorlar. Üyeler, çocuk bakımı ve ofis alanı için 60 saatlik bir çocuk bakımı için saat başı 15 USD’den 749 dolara kadar ödeme yaparlar. “Ayrıca saatte 10 dolarlık cumalar yapıyoruz,” M.F. diyor.

Ve aynen öyle, M.F. Çocuk bakımı ikilemini çözdü, değil mi? Tam olarak değil. “Tüm işlerimi sabah saatlerinde yapmak yerine, planladığım ve öğleden sonraları ve akşamları çocuklarımla geçirdiğim gibi, boruları patlatarak veya Internet iniyor gibi şeylerle uğraşmak zorunda kaldım,” diye konuştu. diyor. “Sonra eve gidip web sitesini güncellemek ve yeni yerler araştırmak gibi her şey üzerinde çalışacağım.” Bir kez daha bütün gece uyuyordu – Küpler ve Crayons’lar yaratarak kaçınmayı umduğu şey tam olarak.

Ama altı ay içinde, M.F. nihayetinde, üçüncü başarılı yılı olan ve 170 üyesine sahip olan hem ailesini hem de işini mutlu bir şekilde yönetmenin “dengesi ve akışı” olarak adlandırdığı şeyi başarmayı başardı. İşte nasıl yapıyor?.

1. Anne topluluğuna dokunuyor.
İşleri açıldıktan kısa bir süre sonra, M.F. Müşterilerinin sadece işe gelmediklerini fark ettiler – arkadaşlık ediyorlar, iş ipuçlarını paylaşıyorlardı ve bebek duşlarını fırlatıyorlardı. Bu kameranın, evde sık sık izole edilmiş olan ebeveynler için çok önemli olduğunu fark etti. Toplum desteğini yetiştirmek ona bir amaç duygusu verdi ve şimdi o arkadaşlıkları teşvik ediyor, anneler için bir yürüyüş kulübü düzenliyor ve müşterileri için grup öğle yemeği sipariş ediyor. “Bazen yaptıklarımızla ilgili hikayeleri paylaşmak gibi basit şeyler, en önemlisi” diyor. Toplumsal inşası çabaları gerçek bir şükran sunar. “Anneler bana söylediğinde, ‘Teşekkür ederim, birilerinin böyle bir yer açmasına çok sevindim!’ Bu zor işi buna değer kılıyor. “

2. Odağını daraltmayı öğrendi.
Annelik öncesi hayatında M.F. İş projelerinden hayır etkinliklerine, maratonlara kadar her şeyi hevesle çekti. Ama bir kez Küpler ve Boya kalemlerini başlattığında, hepsini yapamayacağını anladı. “Ben aslında ben aynı zamanda iş açarken bir fayda çalıştırmak için karar verdi” diyor bir ne düşünüyordum? ses tonu. Ayrıca, dikkat çeken Küpler ve Crayons’ların dikkatini çekmek için onu teşvik eden bazı iyi niyetli arkadaşların tavsiyesine kapıldı ve hemen daha fazla yer açıldı. “Herkesi dinlemeyi bırakmak zorunda olduğumu farkettim,” M.F. diyor. “İnsanlara hayır demekten çok özgürsün. Aileniz çok daha mutlu ve yaptığınız şey enerjinizi ve dikkatinizi daha fazla almak için evet diyorsunuz.”

Çocuk bakımı solutions

Toby Burditt

3. Aile zamanını kutsal tutar.
M.F.’nin kızları – Kaia, 5 ve Siria, 2 – okul öncesi ya da Küpler & Crayons’ta takılıyken, çalışmalarında lazer benzeri bir odak noktası var. “Ama saat 3’ten sonra kimse beni tutamaz” diye açıklıyor. “Çocuklarım ile geçirdiğim zaman, bu yüzden iPhone’umu kapattım ve e-postalarımı kontrol etme.” O ve kızları o saatlerce bahçede oyun oynarlar, pizza yaparlar – iş ile ilgisi olmayan bir şey. “Kendimi adım attığımda,” M.F. diyor ki, “Hem işimde hem de ailem için daha iyi fikirler buluyorum.”

4. O, yapılacaklar listesine duruşma süresi oluşturur…
“Listelerimi dört bölüme ayırdım”, M.F. açıklar. “Küpler & Crayons, çocuklarım ve ailem var, gönüllü çalışmam okullar ve Junior League için başkanlık fonlarını yönetiyorum, ve ben zamanım. Dörtünün hepsinin kapalı olduğundan emin oluyorum çünkü hepsi bir tarafa düştüğünde, alçakgönüllü ol. Bana zaman bölümü dahil, yoga gibi aktiviteleri canlandırıyor ve kız arkadaşlarıyla aylık anneler gecesi için buluşuyor. M.F’nin listesi, kendisi ve kocası başka bir küçük işletme başlattı: kulido.com adlı bir web sitesi, diğer insanların zamanlarını düzenlemelerine yardımcı olmak için çok çalıştı..

5. … ve bazen onun listesini atar.
Öğrendiği en zor derslerden biri mi? “Haftanın sonunda yapılacaklar yapılacaklar listemde her şeyi alamıyorsam sorun yok!” M.F. çoğu anneler gibi, sürekli koşturup başka biriyle ilgilenmiyorsa kendini zorlu bir zaman verme eğiliminde olduğunu söyler, ancak bazen yapılacaklar listenizi bir kenara koyup beklenmedik bir şey denemeniz gerektiğini fark eder. Bir yüz, ya da arka bahçesinde kızlarla “ot çorbası” yapın. “Son iki yıl inanılmaz bir maceraydı,” M.F. diyor. Ve Küpler ve Boya kalemlerini diğer şehirlere genişletme planları ile M.F.’nin işi onu yepyeni bir yöne çekmek üzeredir. Ama bu sefer, hayatını devirmesine izin vermeyecek.