görüntü

İlk gelen sevginin izniyle

Daha fazla kadın daha sonra çocuk sahibi oluyor. Jasper’ı yedikten sonra 40-bir şey anneler ağaçtan çıkmış gibi görünüyordu.?

New York’ta yaşayan biri olarak, en çarpık bakış açısına sahibim. Eğer otuzlu yaşlarının başında bir kadınla bir kadın görürsem, “Sen genç bir insansın! Çok gençsin.” Ama kişi üzerinde bir miktar gri saç varsa, “Bu mükemmel. Bu çok uygun.” Çocukların daha sonra yaşamlarını dünyanın başka bölgelerinde geçirdiklerini gördüm. Gösterilerde ya da festivallerde, büyük anne-babalarla ve bebekleri çok fazla olan bebeklerle tanıştım, bu yüzden gerçekten bir trend olduğunu düşünüyorum.

Her zaman senin çocuk sahibi olacağını düşündün mü?

“Assume”, üzerine çok sıkı bir spin koyardı. Onları uzun zamandır istedim, ve adamın asla hazır olmadığı bir ilişki vardı ve sonunda ben bundan vazgeçtim. Kendi başıma bebek sahibi olma fikri ciddi bir son çare oldu. Şimdi çok farklı hissediyorum – bence herkes için harika bir seçenek. Bu dünyanın sonu değil. Çok fazla avantajı var. Keşke bu noktaya ulaşmak için çok fazla iç kargaşa yaşamadım..

Artık ne beklemediğine karar verdin?

Aklımda 42 numara vardı. Yıllar geçtikçe birkaç doktor bana IVF ile bile hamile kalmanın neredeyse imkansız olduğunu söyledi. Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum – ama aniden 41 yaşımdaydım ve zaman çok hızlı ilerliyordu. Tıpkı “Aman Tanrım, bunu anlamak için beş dakikam var.”

Birkaç yıl önce yapmanı ister misin? Hazır mısın?

Hazır değildim çünkü son bir tatil gibi hissettim, sanki her son saniyeyi doğru ilişkiyi bulmak için harcamak istedim. Şimdi görüyorum ki aslında gerçekten yalnız olmak harika, üzücü, iç karartıcı ya da yalnız değil – bir bakıma daha önce başlamış olsaydım, böylece ikinci bir bebeğim olması için daha fazla enerjim olabilirdi. Ama şimdi bunu söylemek çok kolay. Bence bir çocuğa sahip olmanın, daha büyükken çocuk sahibi olmanın ve çok şey yapmanın gerçekten harika şeyler olduğunu düşünüyorum. Jasper’la olmanın, daha genç olsaydım sahip olabileceğim şeyleri kaçırdığımı hissetmiyorum. Çok şanslıyım ve her saniye için mutluyum..

Tohumlamadan önce, arkadaşın Amy sana hormonlarla enjekte ediyordu. Ne kadar süredir bunu yapmak zorundasın??

Gerçekten şanslıyım. İlk denemede 41 1/2’de hamileyim. Bir milyon embriyoya sahibim, bu yüzden muhtemelen IVF yapmak zorunda değildim, ama sinirlendim ki, boşa zamanım yoktu. Doktorlar bana bunu yapmamı söylüyordu ve ben doktorun söylediğine karşı ben kimim??

Seni deli hissettirdi mi??

Kesinlikle şişmiş hissettim. Önceden hamile kaldığım bazı sahneler var. Ama bence çılgın bir fikir. Onunla ilişkili kaygı hakkında daha fazla şüpheliyim ve bu her seferinde daha da kötüleşen bir şey, bu yüzden benim için çok kötü bir deneyim değildi..

Her defasında kendini enjekte ettiğinde, bunu yapmaya çalıştığını hatırlatıyorsun..

Evet, ama aynı zamanda doğurganlık sorunları yaşadığın bir ilişkide olmanın muhtemelen çok zor olduğunu düşünüyorum. Bir bakıma, bu, doğurganlık sorunlarına sahip olmaktan daha zor görünüyor çünkü ilişkiyi baskı altına alıyor. Çocukları boşanmak, sevdiğiniz ve güvendiğiniz bir arkadaşınızla bekar bir anne olmaktan çok daha kötü görünüyor. Giderek, durumumun gerçekten harika bir şey olduğunu hissediyorum. 35 yaşında bana bekar bir anne olur dediysem kalp krizi geçirirdim..

Kendini doğumunu izlemenin nesi vardı??

İzlemekten çok daha kötü bir deneyim! Ve sanki acı acı çekiyormuş gibi hissettiriyor, gerçekten sinir bozucu. İnsanların neler yaşadığımı bilmelerini istiyorum – hayır, şaka yapıyorum. Jasper’ın görebileceği bir kayda sahip olduğum için çok şanslı hissediyorum. Kendinizi görmenin ne kadar güzel olduğunu doğum yapın. Düzenlemesi çok zordu çünkü dört dakikalığına düşürdüğüm beş saatlik çekimim vardı..

Doğumdan sonraki ilk birkaç gün arkadaşlarına gerçekten eğildin. Umarım onlara bir Yenilebilir Düzenleme veya bir şey aldın..

Oh, ilk birkaç günden fazla oldu. Bunu tek parça halinde ele aldım çünkü çok fazla film vermeden – arkadaşlarım gerçekten etrafımda dolaşıyorlardı..

Bu hala doğru mu?

Evet, sanırım öyle. Ben hala temelde Jasper’i yetiştiriyorum, ama eğer ihtiyacım olursa, sanki bana yardımcı olacak insanlar var..

görüntü

Nina Davenport’un izniyle

İlk konuştuğumuzda, bu ailenin arkadaşlarının olmadığını, ancak senin için çok şey gösteren, bekar, çocuksuz arkadaşların olmadığını öğrenmek beni şaşırttı..

Bunun hakkında düşünürseniz, bu bir anlamda mantıklıdır, çünkü çocuklar olan insanlar muhtemelen başkalarının üstesinden gelmek için fazlasıyla bunalmışlardır. Ayrıca çocuksuz arkadaşlarımın çocuk sahibi olmanın iyi tarafını istemekte iken hala sıkıldıklarında uzaklaşabilmeleri de var. Hepsi bir araya geldiği gibi büyülü gibi hissediyorum. Arkadaşlarım Eric ve Amy’nin her ikisi de bir bebeğe sahip oldu, bir bebeğim var ve hayatımızı bu kadar arttırdı. Klişe geliyor ama doğru.

Filmde babanın yalnız başına bir bebeğe sahip olma fikrine çok sert tepki verdiğini görüyoruz. Sonra onun torunuyla tanıştığını görürüz. Baban henüz doktoru gördü mü?

Babam filmi HBO’da görecek. O çok geleneksel bir adam, ama diğer yandan, ona kredi vermeniz gereken yumruklarla yuvarlanıyor. Komik bir şekilde, film onunla ilgili çok şey yaptı, bu benim başladığımda hayal ettiğim şey değildi..

Yaklaşık kaç saat çekim yaptığınızı düşünüyorsunuz??

Yüzlerce. Ailemi 16 yıldır filme çekiyorum, çünkü bir film yapacağımı biliyordum – ama gerçekten çok büyük miktarda çekimler vardı..

Jasper’in hayatının filmde ne kadar var??

Açıkçası, hiçbir yere yeteri kadar yakın değil. Ebeveynlerin çocukları hakkında hissettikleri, hissettiğiniz sevginin ve ne kadar çabuk geçtiğinin sürekli farkındalığı, sanırım hepimizin her anın kaydedilmesini dilediğimizi düşünüyorum..

Filmin, çoğu zaman yakalanmayan, çok sevimli ve küçük anların görüntüleri dahil olduğunu seviyorum. Artık hepimiz cep telefonu kameralarımız olduğu için işler biraz değişti, ama çoğumuz bir çocuğun ilk doğum günü partisinde video çekiyor, yatakta okumayı değil. Ve aslında hatırlamak istediğin şeyler bunlar..

Bu filmlere sahip olmak güzel bir şey. İnsanlar en dokunaklı veya en çok hatırlamak istediğiniz anların bariz olmadığını unuturlar. Sadece doğum günleri veya geçit törenleri değil, günlük hayatlar.

Şimdi çıkmıyor musun?

Ben. Hiç sonuç aldığımı söyleyemem ama oyundayım. Çocuk sahibi olduğunuzda her şeye katılmaya devam etmenin önemli olduğunu düşünüyorum. Bırakılması kolay. Bir çok kadın çalışmayı bırakıyor, hayallerini sürdürmeyi bırakıyor, çıkmayı bırakıyor, arkadaşlarıyla takılmayı bırakıyor. Genel olarak, bunun iyi bir fikir olduğunu sanmıyorum, bu yüzden sadece tarihle ilgili değil. Hepsi bu kadar.

Bekar bir anneyle çıkmak için çok fazla dudun varmış olması sizi şaşırttı mı??

Ben öyle düşünmüyorum, çünkü 35 yaşın üstünde kadınlarla ya da belki 30 yaşın üstünde erkeklerle ilgili çok fazla baskı var. Bu bir tür “Ah, o bir çocuk istiyor.” Bir sorun gibi davranmasan bile baskı var. Bu benim deneyimimdi. Nasıl davrandığım ya da onun hakkında konuştuğumdan bağımsız olarak benim yaşımın bir kırmızı numarası gibi bir numara bile giyebilirim. Şimdi, bence benden daha az baskı var ve ben de erkekler üzerinde hayal ediyorum..

Jasper bu günlerde ne yapıyor??

Jasper doğanın bir gücüdür. Çok fazla enerjisi var. Çok bilgilendirici, komik, empatik, anlayışlı ve şaşırtıcı. Tamamen deliler gibi, ona aşık oldum.

İlk aşk geliyor 24 Temmuz’da New York’taki IFC Merkezi’nde açıldı. Davenport, ülke çapında daha fazla tiyatroya kendi kendini dağıtmayı umuyor ve bunu yapmasına yardımcı olabilirsiniz..