Gönüllü 11 Kolay Yol

1

Hikayeni paylaş

Gönüllü opportunities

CHRIS CHARLES / YARATICI SILENCE FOTOĞRAFI

Aile içi şiddet aktivisti Beverly Gooden, “Hikayenizi paylaşırken, savunmasız olmaktan korkmayın,” diyor. “Bu korkuyu fethetmek inanılmaz hissediyor. Bunu bencil bir hareket olarak düşünün.” Onun zaferi, Twitter’da yaptığı açıklamada, ona saldırdıktan sonra Ray Rice ile birlikte kaldığı için Janay Rice’a yapılan yorumlar ile doluyken geldi. Buna karşılık olarak, Beverly, “Herşeyi fethetmek için yeterli olduğunu sanıyordum” gibi her şeyi kötüye kullanmadıklarını umuyordu. “Geçmişte ayrıntıları paylaşmaktan korkuyordum çünkü toplum kurbanları zayıf olarak görüyor. Ama ayağa kalkmam gerektiğini biliyordum” diyor. Onun hashtag hikayelerini paylaşmak için 20.000’den fazla insana ilham kaynağı oldu. “Bu tweetler korkudan kurtuldu. Biri yanında durduğunda cesaret almak daha kolay.” Beverlygooden.com adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz..

2

BAZI SLEUTING YAPIN

Gönüllü opportunities

Konunun Nezareti

Givology’nin ortak kurucusu olan Joyce Meng, gelişmekte olan ülkelerdeki potansiyel bağışçılarla tabandan eğitim programlarını birleştiren bir web sitesi olan “Sağlam bir parayı bir hayır kurumuna vermeden önce itibarını gözden geçirin” diyor. “Birçok sivil toplum kuruluşunun büyük niyetleri var, ancak kötü uygulama nedeniyle, söz vermediler. Doların iyi bir şekilde kullanılmasına ve kesin sonuçlara ulaşıldığından emin olmak istiyorsun.” O ve ortağı Jennifer Q. Chen, onlarla ortaklık yapmayı kabul etmeden önce iyice veteriner örgütleri. Chen, “Öğrencilerin ulusal sınavlara nasıl puan attıkları gibi finansal kayıtlara ve şeylere bakıyoruz” diyor. Sizin için ayak işlerini yapan birkaç web sitesi var: Better Business Bureau’nun Wise Giving Alliance (give.org) standartlarını karşılayan hayır kurumlarını akredite ediyor; Charitynavigator.org, kuruluşun zaman içinde hizmetlerini ne kadar iyi sürdürdüğü gibi ölçütlere göre yıldızlı yorumlar sunar; ve Greatnonprofits.org, gözden geçirenlerin geribildirimlerine dayalı bir derecelendirme sağlar (hayır kurumları için bir Yelp gibi). Givology.org adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz..

3

Evine bak

Gönüllü opportunities

UNILEVER’in MAHKEMESİ

Spor ayakkabılardan minderlere ve metali olan oyuncaklara, “Evin çevresinde insanların geri dönüşümü mümkün olmayan çok fazla ürün var,” diyor Unilever’deki ambalaj sürdürülebilirliği yöneticisi Julie Zaniewski ve eko-eğitim girişimi BrightFuture danışmanı. En çok hurma-göze çarpan göz nezareti: Çoğu insan su şişelerini geri dönüştürür, “ama çoğu şampuan, vücut yıkama ve losyon gibi banyo ürünleri için şişeleri geri dönüştürmez.” Sizinki evrensel geri dönüşüm sembolü (okları kovalayan) ve sayı 1, 2 veya 5; eğer öyleyse, mavi kutuya aitler. Brightfuture.unilever.us adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz..

4

LOCALLY DÜŞÜNÜN

Gönüllü opportunities

GARY GERSHOFF / WIREIMAGE

L’Oréal Paris’in Başkanı Kadın Vakfı Vakfı’ndan Karen T. Fondu, “Herkes, bir yaşama, bir yılda bir hayata dokunmak için bir nezaket jest sunma çabası içindeyse, Dünya daha iyi bir yer olurdu” diyor. Her yıl 10 tabandan oluşan liderleri onurlandırıyor ve 10. yıldönümünü kutluyor. “Bir aile veya iş etkinliği için yemek pişirirken, partiyi iki katına çıkarmanın ve ekstraları yerel bir polis karakolu veya gazi kulübüne getirmeyi düşünün. Yakındaki bir üst merkezde merhaba deyin ya da kart oynayın. onuruz ki hane halkı isimleri değil, milyonlarca sosyal medya takipçisi yok, ama hepsinin ortak noktası toplumları için bir tutku. Onlar etrafa baktılar, bir ihtiyaç gördüler ve bir şeyler yaptılar – bazen sadece küçük bir şey Birincisi, ama bu hayatları değiştirmeye başlamak için gereken her şey olabilir. ” Womenofworth.com adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz..

5

İyilik için sosyal medyayı kullan

Gönüllü opportunities

STUART RAMSON

“Yeni bir şey öğrenmek, insanlar için gerçek bir mesele haline getiriyor ve onları harekete geçirmek istiyor” diyor, Birleşmiş Milletler Vakfı’nın başkanı ve CEO’su Kathy Calvin, fon veren kampanya #GivingTuesday’ın kurucu ortağı. “Uzmanlar harika, ama sosyal ağlarımızdaki insanları çok dinliyoruz.” Calvin’in bir bağış için en fazla bağışta bulunma tavsiyesi: “Hikâye anlatmak ve ilginç gerçekler vermek insanları içeri çekiyor. Sor, ‘Doğumda her gün kaç kadının gereksiz yere öldüğünü biliyor musun?’ ve bir kliniğe erişimi olmayan bir kadının öyküsünü paylaşın, ardından bu konuda bir şeyler yapan bir gruba bağlantı verin. ” Bunu deneyin #GivingTuesday, 1 Aralık. Daha fazla bilgi için givingtuesday.org.

6

Zamanını haksızlığa uğratma

Gönüllü opportunities

VERA BRADLEY’IN MAHKEMESİ

Araştırma için 25,7 milyon doların üzerinde artış gösteren Vera Bradley Göğüs Kanseri Vakfı’nın yönetici direktörü Lynda Houk, “Zamanın hazine olduğunu söylemeyi seviyorum” diyor. “Birçok vakfın küçük personeli var ve gönüllüler başarı için hayati önem taşıyorlar. Ülkemizin en büyük, amatör kadın tenis ve golf turnuvası, 22 muhteşem gönüllüden oluşan bir grup tarafından planlanıyor. Daha fazla gönüllü, etkinliğin sadece günü değil, aynı şekilde çalışıyorlar. önemli, belki de ayda 20 saat veremezsiniz, ama bir çift bile sizin için değerlidir – sizin için de. Bir çalışma, ayda bir defadan az gönüllü olanların, hiç olmayanlara göre% 7 daha mutlu olduğunu buldu. Houk şöyle diyor: “Uygulamalı çalışmaya koymak, bir kontrol yazmasından daha anlamlı olabilir.” Verabradley.org adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz..

7

Kalp kırıklığını güçlü hale getirin

Gönüllü opportunities

NILAYA SABNIS

“Trajedi ile başa çıkmak için doğru ya da yanlış bir yol yok,” diyor Phyllis Sudman, “ama başka hiçbir ailenin gereksiz yere çocuğa gömmek zorunda kalmamasını sağlamak için hiçbir şey yapmamaya zorlandı.” 2005 yılında, üç katlı oğlu Simon, uykusuz bir kalp rahatsızlığından öldü – tüm SIDS ölümlerinin yüzde 15’ine kadarını açıklayan aynı tip ve binlerce çocuğun ani kalp durması nedeniyle öldüğü nedenlerden biri (SCA) ) her yıl. “Sonra, bir erkek çocuğunu her yerde görmek benim için zordu. Acıyı açıklamak için gerçekten hiçbir kelime yok. Ama düşünmeye devam ettim, başka hiçbir ailenin bu şekilde hissetmesini istemiyorum.” O ve kocası Darren, yaklaşık 12.000 çocuk için kalp taraması düzenleyen ve yaklaşık 100 kişide yaşamı tehdit eden koşulları yakalayan Simon’ın Fonunu başlattı. “Simon hakkında şimdi düşündüğümde, o kadar çok hayat kurtardı ki, çok gurur duyuyorum.” Simonsfund.org adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz..

8

Her gün örnek olun

Gönüllü opportunities

ROBIN MCGRAW REVELATION’ın MAHKEMESİ

Evinize yönelik şiddet ve cinsel taciz kurbanlarını destekleyen bir vakıf olan Gürcistan Smiled’in kurucusu ve CEO’su Robin McGraw, “Hayatınıza uyum sağlamak için geri verme şeklinizi şekillendirmelisiniz” diyor. “Paran varsa, harika, bağış yapın. Bir yeteneğiniz veya yeteneğiniz varsa, birilerine öğretin.” Hayırsever bir güç merkezi haline gelmeden önce (o ve kocası dezavantajlı ve koruyucu çocuklar için Dr. Phil Vakfı’nı kurdu ve çocuklar için CASA örgütüne 180 milyon dolarlık gönüllü hizmet sunmaya yardım etti), vermek zorunda kaldığı şey oğullarına zaman kazandırdı. okullar. “Onların küçük okulunda futbol takımı yoktu, ben de bir tane organize ettim ve antrenörlük yaptım. Hasta öğretmenleri için doldurmaya ve oyunlarda puan almaya gönüllü oldum. Oğullarımın başkalarına vermenin sadece gerçekleşmediğini bilmesini istedim. belirli zamanlarda, oyuncak bağışladığımız tatiller gibi. Her zaman dahil olmak için neler yapabileceğinizi yapmakla ilgili. ” Whengeorgiasmiled.org adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz..

9

NICHE’NİZİ BUL

Gönüllü opportunities

STEFANIE KEENAN / GETTY GÖRÜNTÜLERİ

“Kadınların çoğu, bir fark yaratmayı düşündüklerinde bunalmış hissediyorlar.” “Ben bir insanım. Ne kadar etkisi olabilir ki?” Diyor aktris Eva Longoria, verimli bir fon sağlayıcısı. “Dünya barışını çözmek zorunda değilsiniz. Neye önem verdiğini ve hayatınızı neyin etkilediğini düşünün. Çocukken fazla bir şey olmadığını ve kışın soğuduğunu hatırlayın. Bu yüzden olur” kışlık ceketleri olmayan kızlar. Tutkunuz ne kadar spesifik olursa olsun, üzerinde çalışan bir hayır kurumu var: Bir noktada, herkes için çok az şey yapabileceğime ya da kadınlar, Latinler ve eğitim için çok güzel şeyler yapabileceğime karar verdim. enerji.” Evasheroes.org ve evalongoriafoundation.org adresinde daha fazla bilgi edinin.

10

Bir arkadaşınızla gönüllü olun

Gönüllü opportunities

BRYAN BEDDER / GETTY RESİMLERİ

“Yardımcıların yüksek”, bazı araştırmacıların cömert bir hareketin ardından gelen hissiyat olarak adlandırdıkları şeydir. Beynimizdeki endorfinlerin salgılanmasıyla oluşur, bunlar da başkalarıyla bağ kurmamıza yardımcı olan hormonlardır – bu yüzden bir arkadaşınızla gönüllü olmak sizi daha da yakınlaştırabilir. Nancy Lublin, “Gönüllülerimizin, onlarla olan vardiyaları eğitip kapsayacak bir arkadaş ya da aile üyesi edinmelerini istiyoruz, böylece işler stresli oluyorsa, konuşacak biri olacak” diyor. Kriz Metin Hattı’nın kurucusudur, bu da zorbalıktan intihar düşüncelerine kadar her şeyle ilgili yardım arayan insanlardan gelen metinleri yanıtlamak için gönüllü danışmanlara dayanır. “Düzenli olarak bir araya gelen arkadaş gruplarımız var, hatta 52 yaşındaki bir kızı ile her hafta gönüllü olan 77 yaşındaki bir kadın. Bu yabancılara, süper özel bir deneyim yaşatmak için her zaman yardım ediyoruz. şimdi paylaşacaklar. ” Crisistextline.org adresinde daha fazla bilgi alabilirsiniz..

11

Ve tüm yıl okuyacağınız en ilham verici hikaye:

Gönüllü opportunities

Konuların izniyle

REDBOOK okuyucularına, size en fazla geri vermeyi öğreten ve neredeyse 1000 yanıt aldıklarını bildiren kadınlardan bahsetmelerini istedik..

Kazanan: Pamela Rose Jessen, 53 (en sağdaki), arkadaşı Charlotte Seehawer hakkında yazmış, 55

2004 yılında Charlotte, Kamboçya’ya bir ay boyunca yetimhanede bebek tutmaya gönüllü olarak başladı. İçeri girer girmez, “Samuel’in yerde yatarken, bu büyük ve güzel gözlerle bana baktığını gördüm. Onu aldım ve anlık bir bağlantı vardı,” diyor Charlotte. 3 aylık küçük ve üç ekstremite eksikti, ama bir savaşçı olduğunu biliyordu. “Bir hastane tarafından kir içinde terk edilmişti ve bir kişi onu bulmadan önce 24 saatti. O yaşadığı bir mucizeydi. Her zaman ikinci bir çocuk istedim, ama kocam ve ben iki kızım sonra kızımı kaybettim. Sonra Samuel’le yıllar sonra tanıştım ve bunun benim bebeğim olduğunu biliyordum. ” Kanada’daki evlat edinme yasaları (Seehawers Alberta’da yaşıyor) nedeniyle, Kamboçyalı ve Kanada hükümet yetkililerini bir istisna yapmaya ve yasal olarak onu yasal olarak kabul etmesine izin vermeden altı ay önceydi. Samuel’e beş yıl kadar hızlı bir şekilde silahsız yetim Kamboçyalı bir kızın fotoğrafını gördü. “O sadece benim gibi” dedi ve oyuncaklarını gönderebileceklerini sordu. Charlotte bir adım daha ileri götürdü ve Samuel’in Ride for Rescue’yu düzenledi. Burada 60 ila 80 diğer çocuklar Kamboçyalı bir yetimhanede Kurtarma Noktası adı altında para toplamak için bisiklet sürdüler. Altı yıldan fazla bir süre 65.000 dolardan fazla büyüdüler. Charlotte’un ailesi genellikle olayın giderlerini emer, ancak maddi sıkıntılar nedeniyle bu yıl bu etkinliğe ev sahipliği yapamaz. Charlotte, zaten yardım etmenin başka yollarını düşündüğünü söyledi. “Samuel devam etmem için bana ilham veriyor. Herşeyi yapabileceğini düşünüyor, o yüzden yapabilir. Kamboçya’ya dönmesini bekleyemiyorum ve engelli olsanız bile harika şeyler yapabileceğinizi insanlara gösterin” diyor. . 11 yaşındaki Samuel, şu örneğini takip ettiğini kabul ediyor: “Annem başkalarının bana yapamayacağımı düşündükleri şeyleri yapma şansı verdiğini garanti ediyor. Asla pes etmiyor.”

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

46 − 38 =