Ta kobieta pomyślała, że ​​miała oparzenia słoneczne, ale okazało się, że ma raka piersi w stadium 4

Kiedy Jennifer Cordts zauważyła czerwoną plamę, która wyglądała jak oparzenie słoneczne na jej piersi dwa lata temu, pomyślała, że ​​najlepiej będzie mieć mammografię – tak na wszelki wypadek. Test wrócił normalnie i powiedziano jej, że chodzi o to, że potrzebowała większego biustonosza, powiedziała WFAA, stacji informacyjnej Dallas-Fort Worth.

obraz

Jak każda mama mająca dostęp do internetu, Google wykryła objawy, gdy czerwona plama nie zniknęła. Pierwszym rezultatem był IBC lub zapalny rak piersi. “Wszyscy spali, a ja byłam przerażona” – powiedziała WFAA.

Wróciła do lekarza na biopsję i jej podejrzenia zostały szybko potwierdzone: Miała czwarty stopień IBC. Kiedy lekarz powiedział jej, wszystko, o czym mogła pomyśleć, to fakt, że jej wyszukiwarka Google powiedziała, że ​​nikt nie przeżyje tego rodzaju raka.

IBC wygląda inaczej niż inne rodzaje raka piersi, dlatego lekarze nie złapali go za pomocą mammografii. Kobiety z IBC rzadko nigdy nie rozwijają stereotypowego guza, jaki ma większość kobiet z rakiem piersi, dr Marleen Meyers, onkolog z Centrum Perlmutter Cancer Center w NYU.Zdrowie. (Meyers nie traktował Cordtsa.)

Chociaż ten rodzaj raka piersi stanowi tylko od jednego do pięciu procent wszystkich rozpoznań raka piersi w USA, nie oznacza to, że nie należy go traktować poważnie. Cordt otrzymał od trzech do pięciu lat życia i ma nadzieję, że jej historia może być ostrzeżeniem dla innych kobiet, aby mogły się kształcić.

Cordt planuje spędzić resztę życia sprawdzając, co dzieje się na jej liście. Po raz pierwszy trafiła na koncert Celine Dion i zabrała ją na plażę.

“Naprawdę chcę tego kształcić” – powiedział Cordt. “Naprawdę chcę, żeby ktoś poszedł” O mój Boże, mam zaczerwienienie w mojej piersi, lepiej … przepchnij się przez mammografię i poproś o więcej testów “.

Na początek kobiety powinny pamiętać, że guzki nie są jedynym wskaźnikiem raka piersi. Do innych objawów IBC należą: skóra jamista lub prążkowana, szybki wzrost piersi, ciężkość lub tkliwość piersi lub odwrócone sutki. Jeśli doświadczasz któregokolwiek z tych objawów, sprawdź sam siebie.

[h / t Ludzie

Obserwuj Redbook na Facebooku.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

22 + = 29