Jaka jest dieta Dukana? Oto wszystko, co musisz wiedzieć

Kiedy Kate Middleton szykowała się do małżeństwa z księciem Williamem, pojawiły się doniesienia o tym, że przestrzega diety Dukana: wysokobiałkowego planu, który jest bardzo popularny w Europie. Opiera się na liście 100 pokarmów, które można jeść bez liczenia kalorii. Oto, co powinieneś o tym wiedzieć metoda odchudzania.

Jaka jest dieta Dukana – i jak to działa?

Są diety wysokobiałkowe, o niskiej zawartości tłuszczu i niskowęglowodanowe – a dieta Dukana to trzy. Białka i warzywa są głównymi składnikami 100 pokarmów, które można “spożywać jak najwięcej”, zgodnie z oficjalną stroną internetową.

Dieta obejmuje cztery fazy, które stają się mniej restrykcyjne w miarę postępów. Pierwsza nazywa się fazą “ataku”, w której koncentrujesz się na spożywaniu białka “- wyjaśnia Lisa Hayim, MS, RD, założycielka The Well Essentities.” Następna jest “faza rejsu”, w której możesz zjeść mnóstwo warzywa skrobiowe. Trzeci etap nazywa się “konsolidacją”, w którym dodaje się chleb owocowy i pełnoziarnisty. Ta faza pozwala spożywać więcej produktów bogatych w skrobię podczas “świętowania posiłków”. Ostatnia faza nazywa się “stabilizacja” i trwa. To jest etap utrzymania, w którym możesz jeść, co chcesz, ale jeden dzień w tygodniu powracasz do “fazy ataku” z dodatkowym włóknem i ćwiczeniami. “

Czy są jakieś wady diety Dukana?

Chociaż spożywanie dużej ilości białka i warzyw nie jest złą rzeczą i może zdecydowanie skutkować utratą wagi, istnieją również niektóre nie tak zdrowe składniki diety Dukana. Dodatkowo, trzymanie się wszystkich faz diety może być wyzwaniem – i nie ma prawdziwych dowodów, że faktycznie będziesz trzymał funty z dala od pracy tak ciężko, aby rzucić.

“Ta dieta jest ciężka do naśladowania i pozwala na sztuczne słodziki, które są powiązane z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym z cukrzycą i otyłością”, mówi Hayim. “Jest to bardzo surowe, ponieważ może spowodować utratę wagi na początku, ale prawdopodobnie powróci po przywróceniu normalnej diety w ostatniej fazie.”

Jeśli chcesz spróbować diety Dukana?

Jeśli szukasz szybkiego, prostego sposobu na schudnięcie, dieta Dukana nie jest to. Ponieważ jest to plan długoterminowy, możesz doświadczyć pewnych wzlotów i upadków, gdy stosujesz się do faz.

“To nie jest plan krótkoterminowy” – mówi Hayim. “Ta dieta może potrwać miesiące, zanim dotrwa do końca, a nawet na końcu wciąż jesteś” na planie “. Pierwsze kilka etapów najprawdopodobniej spowoduje szybką utratę wagi, ale po tym trudniej będzie utracić dużą wagę i możesz stać się sfrustrowany i rozczarowany. “

I, szalone, wysokie spożycie białka może również powodować pewne problemy. “Diety wysokobiałkowe mogą być skuteczne w utracie wagi, ale tak naprawdę nie wiemy jeszcze o długoterminowym wpływie na nasze zdrowie” – mówi Hayim. “Chorzy na cukrzycę i choroby nerek powinni trzymać się z daleka od tej diety, a ludzie, którzy mają tendencję do spożywania większej ilości diet opartych na roślinach, prawdopodobnie nie będą usatysfakcjonowani, wegetarianie i weganie będą prawdopodobnie znudzeni, tak jak tofu i tempeh – na bazie soi produkty – są dozwolone, a fasola nie. “

Jeśli wypróbujesz dietę Dukana, pamiętaj, że chociaż zdecydowanie ma ona fanklub, to niekoniecznie jest to najzdrowszy plan, a także może być bardzo trudna do naśladowania, więc nie rozczaruj się, jeśli nie możesz tego zrobić na długo.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 13 = 20