vaizdas

Getty Images

Jei kovojote su nerimo, žinokite, kad esate ne vienas – iš tikrųjų, remiantis Amerikos nerimo ir depresijos asociacija, nerimo sutrikimai kasmet kyla 18,1 proc. Suaugusių žmonių (18 metų ir vyresnių).

“Mes akivaizdžiai kovojame su [nerimo ir streso] skirtingais mūsų gyvenimo laikais”, – sako Hunterio koledžo psichologijos profesorius Tracy Dennis-Tiwary. “Tačiau svarbus klausimas yra toks:” Jeigu aš turiu tokią patirtį, kokiu laipsniu jie trukdo man elgtis “?”

Čia yra dar keletas dalykų, kuriuos galėtumėte galvoti, jei norite žinoti, ar laikas ieškoti pagalbos.

vaizdas

Getty Images
Jūsų lėtinis nerimas sutrikdo tavo gyvenimą

Dennis-Tiwary sako, kad kiekvienas susiduria su neramumais, tačiau jei tai yra “būdas priimti sprendimus arba per daug laiko”, tai yra darbe, namuose, kaip tėvas ar santykiuose, tai ženklas, kurį galite pažinti reikia specialisto pagalbos. Ji taip pat sako, kad jei “ši patirtis įgyja laimingą, pilną ir sveiką gyvenimą”, verta kreiptis pagalbos.

vaizdas

Getty Images
Jei ilgiau nenorite keliauti

Vienas būdas sužinoti, kad laikas ieškoti terapeuto? “Jei jis jums neleis daryti dalykų, kuriuos jums patiks”, – sako Ilene S. Cohen, PhD, psichoterapeutė ir instruktorius Barry universitete. Taigi, jei jūs (ar pal) dažniausiai mėgstate keliauti, bet staiga pajusite raginimą gelbėti kitą kelionę, tai gali būti ženklas, tai yra dalykas.

vaizdas

Getty Images
Tu nesakai

“Kitas [ženklas], kurį žmonės gali nežinoti, yra vengimas išreikšti savo nuomonę”, – sako Cohenas. Tas pats pasakytina ir tuo atveju, jei susiduriate su nesaugu konflikto baime. Tai gali neigiamai paveikti jūsų darbą ar jūsų santykius, sako ji.

SUSIJĘS: 14 kovoja tik moterys su nerimo suprasti

vaizdas

Getty Images
Jūs nerimauja dėl ištvermės

Jei nerimą kelianti priežastis sukelia išsekimą, “tai, kad kažkas negalės gerai mokytis mokykloje, klase ar bet kur, tai tikrai yra [ženklas kreiptis į gydymą]”, – sako Mia Biran Weinberger, klinikos psichologas ir psichoanalistas. (“Būti lengvai pavargęs” iš tikrųjų yra DSM-V diagnozavimo kriterijus, apibūdintas sutrikusio nerimo sutrikimui.)

vaizdas

Getty Images
Tu padarei darbo įsipareigojimu

Jei norėjote pristatyti darbe, bet pasitraukė dėl viešo kalbėjimo baimės, gali būti laikas rasti terapeutą. Sako Biran, sako, kad jums reikia pagalbos, nes baiminatės dėl svarbios jūsų vaidmens.

vaizdas

Getty Images
Jūs jaučiate izoliuoti

Sako Biran sako, kad jei kažkieno socialinės nerimas kelia jiems izoliaciją ir izoliaciją.

vaizdas

Getty Images
Jūsų baimės neleis atlikti esminių užduočių

Biranas sako, kad kažkas galbūt galėtų ignoruoti savo baimę dėl lifto, jei jiems nereikės jo naudoti, bet apie tai, kada reikia laiko dirbti naujame darbe, kai reikia kelti liftu, kad patektų į biurą?

Apskritai, ADAA nuomone, jei jūsų nerimas neleidžia jums dalyvauti “kasdienėje veikloje”, gali kilti nerimo sutrikimas. Taigi, nors liftų egzempliorius yra tik vienas pavyzdys, tai rodo, kaip atrodo, kad nedidelės baimės ir nerimas gali rodyti dideles problemas.

SUSIJĘS: 12 galingų nuotraukų, kurios iliustruoja tai, ko norėtumėte patirti nuo nerimo

vaizdas

Getty Images
Jei turite panikos priepuolius

Biranas sako, kad jei reguliariai patiria panikos priepuolius, turėtumėte pasikalbėti su gydytoju. Jei nesate tikri, ką jie atrodo ar jaučia, Dennis-Tiwary sako, kad panikos priepuoliai gali būti susiaurėjęs kvėpavimas ir prakaitavimas “, tarsi širdies priepuolis.” Kartais panašumai gali paskatinti žmones nuvykti į greitosios pagalbos skyrių, kur jie mokosi, jų būklė neturi nieko bendra su jų širdies sveikata.

SUSIJĘS: 12 kova tik mamos su nerimu supras

vaizdas

Getty Images
Jei neišleisite namo

Jei reguliariai laukėte panikos priepuolių, tai yra įprasta, kad baiminatės, kad ją turėsite viešoje vietoje. Ir tai baimė, sako Dennis-Tiwary, kartais gali priversti žmones bijoti palikti namus apskritai. “Panikos priepuoliai yra neprognozuojami. [Pacientai] nežino, kas juos sukelia”, – sako Dennis-Tiwary. “Žmonės gali patekti į tą žiaurų ciklą (įdomu, kada ateis kitas įvykis), ir jis gali pradėti nuslopinti”. Tačiau prognozė gali būti gera: “Yra labai veiksmingas panikos gydymas”, – sako ji nuo gydymo iki kognityvinės elgesio terapijos. Ir agorafobija dažnai gali išblukti, kai žmonės pradeda jaustis geriau: “Panikos yra kažkas išgydomos, bet kuo anksčiau, tuo geriau”.

vaizdas

Getty Images
Nerimas trunka ilgiau nei kelias dienas ar savaites

Pagrindinis klausimas, kurį nori paklausti, teigia Dennis-Tiwary: “Ar tai yra nuoseklumas? Jei jūs einate per dieną ar dvi dienas, o jūsų nerimas ir stresas jums padarė sunkumų, per porą dienų [jūs galėtumėte] grįžkite į savo bazinę padėtį. Jei tai bus 2, 3, 4, 5 savaites, tada mums visiems reikėtų kreiptis pagalbos, nesvarbu, ar tai yra pirminės sveikatos priežiūros gydytojas, psichologas ar patarėjas. “

SUSIJĘS: 11 priežastys, dėl kurių jūs visada pavargote

vaizdas

Getty Images
Jūs jaučiate fiziškai nerimą

Dennis-Tiwary pažymi, kad nerimas gali skirtingai pristatyti save skirtingais žmonėmis. Pagal DSM-V, kai kuriems žmonėms gali kilti fizinių simptomų, įskaitant neramumo jausmus. Žmonės, kenčiančios nuo nerimo sutrikimų, taip pat gali pastebėti raumenų įtampą.

vaizdas

Getty Images
Jūs turite nerimą jūsų santykiuose

Jei esate susirūpinę dėl jūsų santykių būklės, Dennis-Tiwary teigia, kad galite “formuoti priklausomybes” – taigi ji reiškia “nuolat stengtis užtikrinti”, prašydama jūsų partnerio pasakyti, kad jie myli jus. Tai, pasak jos, sukuria kliūtis, o ne priartina jus. “Jei manote, kad esate priklausomas”, – sako ji, gali būti verta “paspausti” reset “mygtuką ir galbūt tai padaryti, ieškodama pagalbos ir ieškant pagalbos”.

vaizdas

Getty Images
Jūs įtariate, kad kažkas yra išjungtas

Dennis-Tiwary ragina žmones diskutuoti, ar jie turėtų kreiptis pagalbos, kad “sumažintų barą”.

“Kodėl psichinės sveikatos problemas nagrinėja kitaip nei autoimuninė problema, dėl kurios mes nedelsdami kreipėtės pagalbos, jei įtariamės problemos?” ji sako. “Neišmeskite juostos, ieškokite kitokio požiūrio – tai jokios žalos”. Jei pastebėsite, kad gydymas yra ne jums, ji pažymi, kad galite bet kuriuo metu sustoti.

Dennis-Tiwary priduria, kad ten yra daug išteklių nerimo, ir kad jums nebūtinai reikia vartoti vaistus. Yra kognityvinis elgesio terapija ir netgi kiti nerimo sutrikimo būdai, pvz., Praktikuojantis streso mažinimo, jogos ar net sveikatos priežiūros programos naudojimas.

Esmė? Yra daugybę būdų, kaip gauti pagalbą, ir daugybė žmonių nori padėti jaustis geriau. Nenuostabu ieškoti jų.

SUSIJĘS: 14 nuostabių dalykų, kurie pavers jus pavargę