Lizzie Velasquez urodziła się w dwóch rzadkich przypadkach: Marfana i lipodystrofii. Tak rzadko, że do niedawna lekarze mieli nazwę jej zespołu, ponieważ jest tylko jedna osoba na świecie. Zasadniczo, bez względu na to, ile je, Lizzie nie jest w stanie przybrać na wadze i cierpi z powodu wielu problemów zdrowotnych.

Przez wiele lat zajmowała się zastraszaniem, ale kiedy miała 17 lat, przypadkowo natknęła się na wideo na YouTube zatytułowane “Najbrzydsza kobieta świata”. Był to jej ośmiosekundowy klip, który miał ponad cztery miliony wyświetleń.

Była zszokowana, potem zaczęła czytać komentarze, a jej żołądek opadł jeszcze bardziej. Użytkownicy zostawili tysiące komentarzy wzywających swoje imiona, mówiąc, że powinna się zabić i pytając, dlaczego jej rodzice by ją zatrzymali.

“Płakałem przez wiele nocy – jako nastolatka myślałem, że moje życie się skończyło” – powiedziała. “Nie mogłem się zmusić, żeby z nikim o tym porozmawiać, nie powiedziałem o żadnym z moich przyjaciół, byłem tak zszokowany, że to się stało.”

Kiedy się urodziła, ważyła zaledwie dwa funty, lekarze nie byli pewni, że jej długość życia jest żywa i powiedzieli jej rodzicom, że prawdopodobnie nie będzie w stanie rozmawiać, jeść, raczkować, chodzić, myśleć ani robić niczego samodzielnie, ale jej rodzice nie “. t niech to zmieni ich stosunek do niej.

“Uznaję wszystko, co zrobiłem w moim życiu rodzicom”, powiedziała Lizzie w popularnym TEDx Talk.

Powiedzieli jej, aby podniosła głowę i uśmiechnęła się, a ludzie zobaczyliby, że jest taka jak oni. “Mogę albo być wdzięczny i otworzyć oczy, i uświadomić sobie to, co mam, i sprawić, że to, co mnie określa, może bardzo chorować, ale mam naprawdę ładne włosy” – żartuje. (I naprawdę ona ma wspaniałe włosy.)

obraz

Youtube

Lizzie ma teraz 26 lat, waży około 60 funtów i inspiruje ludzi na całym świecie. Stworzyła kanał You Tube, aby pomóc ludziom poczuć się pewniej w swojej skórze i ma ponad 300 000 obserwujących. Nie tylko to, ale walczy o pierwszy w historii federalny akt przeciwdziałania nękaniu.

Teraz, dzięki nowemu filmowi dokumentalnemu, podejmuje wysiłki przeciwko nękaniu na jeszcze większą wysokość, A Brave Heart: The Lizzie Velasquez Story, który miał swoją premierę w minioną niedzielę na SXSW. “To jest mój cel, to jest to, co mam robić do końca życia” – mówi Lizzie w zwiastunie filmu. “Ponieważ lubię myśleć, że nie tylko opowiadam moją historię, opowiadam historię wszystkich”.

Z taką postawą, nie powinno być zaskoczeniem, że Lizzie wybaczyła osobie, która przesłała jej ten film, nazywając ją najbrzydszą kobietą na świecie. “Nie wiem, przez co przechodzą”, mówi. “Podczas gdy moje życie czasami może być trudne, mogą przejść coś znacznie gorszego”.


[H / T BCC

Związane z:
Nauczyciel oskarżony o znęcanie się ze szkoły średniej na Instagramie
Po tym, jak ta dziewczyna została prześladowana w szkole, ci Szturmowcy eskortowali ją na przyjęcie świąteczne
Christina Hendricks zaczyna mówić o byciu prześladowanym w liceum