Her ilişki hatası için kendini suçluyorsun.

görüntü

Amerikalı sanatçı

“Kadınların kendilerini incitmelerinin en büyük yolu,“ acıyı hak ettim ”diye düşünerek yazmaktır,“ diyor terapist Laura Berman, Ph.D. Kuantum Aşk. Bu kesin kelimeler olmayabilir, ama “yeterince sıska değilim”, “ben çok yaşlıyım” veya “yeterince iyi bir eş değilim” gibi ifadeler yaygın varyasyonlardır. Bu düşünceleri bir kenara itmek kadar zor olmalısınız, çünkü – istiyor Berman, büyük bir ilişki içinde olmayı hak ettiğini söylüyor. Terapi, yazılı onaylar ve meditasyon her şeyden önce benlik saygısının artmasına yardımcı olabilir; Açmanıza yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış bir kursa bile katılabilirsiniz. “Değerli olduğunuzu bildiğiniz ve kendi başınıza durabildiğinizde, arkadaşlık yerinize yeni bir kalibre adamı çekeceksiniz” ya da zaten bulunduğunuz ilişkiyi onarmaya başlayacaksınız..

Negatif bir Nancy oluyorsun.

görüntü

Amerikalı sanatçı

Hiç çekim yasasını duydun mu? Temel olarak, çirkin bir şekilde kalıyorsanız, işler son kez sona erer (ortak bir başa çıkma mekanizması), bu zihinsel odak pek çok kazananı beraberinde getirmeyecektir. Berman, “Duygusal ruhsal durumumuz, sevdiğimiz bir mıknatıs veya itici olarak hareket edebilen bedenlerimizdeki enerjiyi etkiliyor” diyor. “Aynı duygusal mekanda yer alan insanları çekiyoruz, bu yüzden negatif düşünce kalıplarına sıkışmış olursanız, daha kötü deneyimler, gecikme tarihleri ​​ve sizin için ortaya çıkmayan sevgililer yaratırsınız.” Bunun yerine, geçmiş ilişkilerinizde asla yerine getirilmediğini hissettiğiniz ihtiyaçları ve arzuları yazın – ve neden – o zaman onlara güvendiğiniz biriyle konuşun. Yazmak sizi daha derinden kazmaya ve gerçek sorunların neler olduğunu anlamaya zorlayacaktır.

Aynı şeyi yapmaya devam ediyor ve farklı sonuçlar bekliyorsunuz..

görüntü

Amerikalı sanatçı

Bu deliliğin tanımı olabilir, ama çılgın değilsiniz – bazen davranış kalıplarını tanımlamak için aylar (ya da yıllar) alabilir ve hatta bunları değiştirmek daha uzun sürebilir. Eğer bütün yanlış yerlerde (evli erkek, aldatıcı erkek, erkek çocuk) aşk bulursanız, tekrar değerlendirmenin zamanı gelmiş olabilir. Genelde erkeklerle nasıl tanıştığınıza ve gitmek istediğiniz eğilime bakın, diyor Laura Lane ve Angela Spera, Bu neden teksin?. “Desenleri toplamana yardım edeceksin, sonra farklı bir şey yapabilirsin – hepsi deneme yanılma hatası.” Yani, her zaman Tinder kullanıyorsanız, Bumble’ı deneyin. Ya da her zaman uzun boylu sarışınlara gidiyorsanız, kısa esmerlerin davetine evet deyin. “Sonuçta, bir yumurta akı ve bir mantar mantarı frittata arasındaki farkı söylemenin tek yolu her ikisini de denemek” diyor Lane ve Spera. Ve sizi kim şaşırtacağınızı asla bilemezsiniz – bir nedenden dolayı her rom-com için temeldir, doğru?

Geçmiş aşkın üzerinde sıkıştın.

görüntü

Amerikalı sanatçı

Size zorlu, yargısız bir aşk sunacağız: Eğer çevrimiçi olarak izlemeye devam ediyorsanız – sadece ayda bir olsa bile – yakışıklı erkeklerin hayatınıza girmesini engelliyor olabilirsiniz. Lane ve Spera, “Bu çok açık gözüküyor, ama eski kalıntınızın kalıntılarından kurtulmak muazzam derecede yardımcı oluyor” diyor. “Onu uzun bir süre görmemek (ya da sadece çocuğunuz varsa), onu Facebook’ta engellemek, Instagram’undan vazgeçmek ve bu sohbetten vazgeçmek için uğraşmamaya çalışın. Dost canlısı boşanma trendini takip ettiğinizi düşünebilirsiniz. Sosyal medya hatlarını açık tutmak, ama ne kadar az bildiğinizden daha kolay ilerleyecektir. ” Ve bir ilişki bittikten sonra iyileşmek için kendinize bol bol zaman vermek için sağlıklı ve önemli olsa da, Lane ve Spera şöyle diyor: “Eğer ayrılmanız çok uzun zaman önce meydana gelmişse Cumartesi Gecesi Live, Muhtemelen acıma partisinde çok uzun kalıyorsun. “Boşanma sonrası bu arkadaşlık kuralları ile oraya geri dönmeyi dene..

Gerçek benliğinizi göstermeye istekli değilsiniz.

görüntü

Amerikalı sanatçı

Partnerinizin çocukluğunuz hakkında istediği zaman, ya da kavga ettikten sonra, rahat bir şekilde rahat yemeklere yöneliyor musun? Buna duygusal rahatlık bölgenizde kalmak ve çiğ hislerinizden kaçınmak denir – ve Berman bunun tehlikeli olduğunu söylüyor. “Savunmasız olmayı reddettiğinizde, sizin istek ve ihtiyaçlarınızdan utandığınızı söylüyor” diyor. “Bu seninle eşin arasındaki duvarları yaratır ve senin kendini hissettiğini hissettiği anda kapanmaya başlayabilir. Hemen sonra, her ikisinin de yanında yatağında bile tuğla duvarların arkasına saklanıyorsun. diğer.” Anlaşmanın en iyi yolu, verimli bir konuşmaya rehberlik etmek için bir terapistin varlığında yapabileceğiniz Band-Aid’i parçalamaktır. Bu şekilde nihayet bazı şeylerin neden dişlinizi öğüttüğünü (ve tersini) anlayacaksınız ve açık bir şekilde nasıl ilerleyeceğiniz hakkında konuşabilirsiniz..

Olası bağlantıları bilinçsizce öldürüyorsun.

görüntü

Amerikalı sanatçı

Obama göreve geldiğinizde (ya da karar vermeden) bekar ya da tek olsanız da, anlamlı bağlantılar geliştirmiyorsanız, bilinçaltında ya da bilinçli olarak onları ezmeye çalışıyor olabilirsiniz. Berman, “Saçma sapan kusurlar bulmak veya aşırı şüpheye kapılmak gibi her türlü yoldan kaçınmaktayız” diyor. Bu stratejiler kesinlikle sizi acıdan korur, ama aynı zamanda duygusal tatminleri kaçırmanızı sağlar. Hemen bir adamı ayırmak yerine, ona bir şans verin; Zaman aşımı İlk iki tarihin iyi geçtiğini düşünüyorsanız, altı tarih ya da yaklaşık bir ay geçmesi için iyi bir yer önerdiğinden, çiftler genellikle münhasır olup olmadığına karar verdiklerinde (ve gerçekten kim olduklarını görmeye başlarsanız) en iyi yüz ileri sürümü yerine).

Bir ilişki için çok stresli veya iddialı olduğunu düşünüyorsun.

görüntü

Amerikalı sanatçı

Gerçek olalım: sen Hangi stresli ve iddialı. Ama aşka düştüğümüzden – ve bu şekilde kaldığımızdan – çoğumuz için oldukça yüksek bir önceliğe sahip olduğumuzdan, sevgiyi, iyi, yaşamla (Michelle Obama’ya bakın!) Dengeleyebildiğinizi fark etmek önemlidir. Lane ve Spera, “Eğer tüm topları havada tutmaya çalışıyorsanız, bu konudaki adamınızla konuşun – doğru olanı kariyerinizi ve hayatın diğer yönlerini destekleyecektir, böylece kendinizi yüzde 100 mutlu hissedeceksiniz” diyor. Başka bir deyişle, geceye kadar daha az enerji harcamalısın ya da çocukları bir gece tutup, bir terfi için ateşlediğin için … … havalı olman gerekiyorsa … … bu harika. talep Bütün işi o yapıyor. Bu kocanıza yeniden bağlamanın önceliğe sahip olmadığını ve görüşlerinin önemli olmadığını, bu da duvarlarını oluşturabileceğini söyler. Hatırlayın, “romantizm, hayalinizdeki iş olarak hayatınıza dersler, zenginlik ve macera getirecek kadar potansiyele sahiptir,” diyor Berman, ve eğer birini diğeri için feda ederseniz, hiçbirinin buna değmeyeceğini görebilirsiniz..

görüntü

Amerikalı sanatçı