görüntü

Namie Genkin
Oku ve öğren.

görüntü

Namie Genkin

Bugün, evlenmiş Amerikalı kadınların yüzde 28’i, nüfus sayım bürosu verilerinin analizine göre, ortaklarından daha fazla para kazanmaktadır. Bugün Amerika. Bu, bazı erkeklerin ve kadınların kabul etmeleri için zor olabilir, ancak bu sizin gerçekliğinizse, durumu evliliğiniz için yapmanın çeşitli yolları vardır. Özellikle derin bir nefes alarak, birlikte oturarak ve bulunduğunuz yeri yakından inceleyerek başlayın, özellikle kocanız iş arasındaysa. “Bir evliliğiniz, bir aileniz ve zor bir zaman geçirmeniz için en az bir geliriniz var – bu da geçecek” diyor ilişki uzmanı Paulette Kouffman Sherman, Ph.D. Nezaket gibi geliyor, ama onaylar da yardımcı olabilir. Örneğin, “Biz bir takımız ve şu anda gelişmemize yardımcı oluyorum. Diğer zamanlarda bunu yaptı. Ve birbirimizi desteklemeye devam edeceğiz. ”

görüntü

Namie Genkin
Her Mutlu Evliliğin Yaptığı 10 Şey – Sayfa 2

Matt Coppolecchia, 38 yaşında ve 10 yaşındaki karısı Andrea’yı koşturup, bisikletle yarıştı ve yarışlarda yarıştı. “Eşim ana destek ekibim,” diyor. “Ironmans için eğitime ne kadar zaman ayırmam gerektiğini anladığım gerçeği, hedeflerimi vurmamı kolaylaştırıyor.” Spartan ırkı boyunca kömürlerin üzerinde sürünerek gezilmeyebilirsiniz, ama eğer kocanız buna uygun bir şeyse Siz ve çocuklarla fazla zaman kaybetmeden, onu cesaretlendirmeye değer. Ve eğer her iki tutkunuzu da hesaba katacak bir şey bulabilirseniz – bir şarap tadım sınıfı ya da CrossFit yapıyorsanız – daha da iyisi. “Keyifli aktivitelerin paylaşılması dopamini serbest bırakıyor, beyindeki iyi kimyasallar” diyor çiftçi arabulucu ve yazarı Laurie Puhn. Daha Az Savaşın, Daha Çok Sevin: Üfleme veya Verilmeden İlişkinizi Değiştirecek 5 Dakikalık Görüşmeler.

görüntü

Namie Genkin
Her Mutlu Evliliğin Yaptığı 10 Şey – Sayfa 3

Devam edin ve kız çocuklarının gecesini planlayın – ve kocanızı arkadaşlarıyla da yalnız zaman geçirmeye teşvik edin. “Sadece evlendiğin için, dünyanın senin ikinizde de çökmek zorunda olduğu anlamına gelmez” diyor April Masini, Bir Adam gibi Düşün ve Tarih. Aslında, hayatınızın geri kalanını ve ilişkilerini sürdürmek, herhangi bir iç çamaşırı koleksiyonu veya bikini balmumu kadar önemlidir. “Karım kocaman bir New York Rangers hayranı ile evlendiğini biliyordu, bu yüzden ağabeyim ile oyunlara gitmek için ayrıldığımda, o benim durumuma asla girmez” diyor Joey Catalano, 32. “Ona aynı saygıyı gösteriyorum. Kız arkadaşları ile dışarıda kalıyor. Ayrıca, eve dönecek birinin olduğunu bilmek güzel. ”

görüntü

Namie Genkin
Her Mutlu Evliliğin Yaptığı 10 Şey – Sayfa 4

Illinois Üniversitesinden yapılan bir araştırma, hanehalkı işlerinin eşit olmayan bir şekilde dağıtılmasının eşlerin evlilik memnuniyetini olumsuz etkilediğini, ancak aynı durumun kocalar için de geçerli olmadığını bulmuştur. Bunun nedeni erkeklerin yardım için bir yol olarak görmeleridir, oysa kadınlar onları ikinci bir kaymanın parçası olarak görmektedirler, diyor Leah Klungness, Ph.D. “Onun bakış açısıyla, yemekler yıkanıyor ya da gitmiyordu-puan tutmuyor ve sadece önemli olarak kayıt yaptırmıyor.” Çünkü yurtiçindeki görevleri paylaşmak saygılı bir ortaklığa sahip olduğunuzu gösteriyor, Andrea Syrtash, Kocanızda Hile (Kocanızla), kocanızı desteklemek için daha fazla odaklanmanızı ve daha da eşit bir bölünmeye odaklanmanızı önerir. “Mutlu çiftler birbiri için var, bu yüzden birinizin zor bir haftası varsa, çöpü devralmak aynı takımda olduğunuzu hatırlatıyor.”

görüntü

Namie Genkin
Her Mutlu Evliliğin Yaptığı 10 Şey – Sayfa 5

Eğer zamanlama cinsiyetini yapmayı düşünüyorsanız, yapılacaklar listenizden bir şeyleri geçmek kadar sıkıcı olacak, tekrar düşünün. “Bu size ileriye bakacak bir şey veriyor,” diyor partner ve ilişki uzmanı Barbie Adler. “Kıtır bir gün geçirmiş olsan bile, samimiyet seni bağlar.” Ve uzun, çizilmiş bir ilişki olmak zorunda değil. Seks yapmak eğlencelidir – ve kesinlikle bir angaryaya daha az benzer – kirli bir aptalca bir deyim var, “Taco’ları özlüyorum.” Bu şekilde, arkadaşların önüne getirebilirsin. aile yemeği. Cinsel olsun ya da olmasın, kocanızla bir iç şakayı paylaşmak, eğlenceli, özel ve neredeyse çocuksu – iyi bir şekilde.

görüntü

Namie Genkin
Her Mutlu Evliliğin Yaptığı 10 Şey – Sayfa 6

Ve çarşaflar arasında olmak zorunda değil. “Tüm duyularımızdan, hala rahmindeyken gelişen tek dokunuş,” diyor Ava Cadell, Nörolojoloji: Dikkatli Aşk ve Cinsiyet Gücü. “Aynı zamanda, tüm vücudu baştan ayağa kullanan tek his.” Bu yüzden 36 yaşındaki Ed Nazarko, her zaman dokuz yıl boyunca karısıyla el ele geçirmeyi başlatıyor. “Herhangi bir anda eşimle bağlantı kurmanın en kolay G-yolu.”Ya da bir öpücük paylaşın – bir adam en az 10 saniye dudaklarını kilitlediğinde eşinin ağzına testosteronu aktarır. Ayrıca yeni bir çalışma, bir diğerine dokunmanın, çift bağlamaya bağlı olan erkeklerin oksitosin düzeyini artırdığını keşfetti..

görüntü

Namie Genkin
Her Mutlu Evliliğin Yaptığı 10 Şey – Sayfa 7

Bir Brigham Young Üniversitesi araştırması, eşlerin bir oyunun rutine müdahale etmesi durumunda çiftlerin daha düşük evlilik tatmini bildirdiklerini ortaya koymuştur. Oyuncularla evlenen kadınların yüzde yetmiş beşi, kocalarının uzaylıları zapladıkları ve hayali dokunuşları puanladıkları için ilişkilerine çok fazla çaba sarf etmelerini istediler. Fakat ilginç olarak, birlikte oynayan çiftlerin yüzde 76’sı, etkinliğin evlilikleri için iyi olduğunu bildirmiştir. Call of Duty olmak zorunda değil ama orada bir Wii Sports dünyası var..

görüntü

Namie Genkin
Her Mutlu Evliliğin Yaptığı 10 Şey – Sayfa 8

Herkes bickers, her gün lavabosunda diş macununu bırakıp gitmiş olmanız ya da yasalarınla ​​devam eden bir çatışmaya girip gelmemesi. Rahatsız edici olabilse de, yüzleşmek gibi gelse bile, hislerinizi hissetmeniz ve fikirlerinizi dile getirmeniz önemlidir. Baylor Üniversitesi psikoloğu tarafından yapılan bir araştırmaya göre, önemli bir argüman sırasında defansif ve kırmızı yüzlü olmak her zaman kötü bir şey değildir, çünkü daha büyük ve daha tatmin edici bir çözüme yol açabilir. “Birbirinin dövüş stilini onurlandır” diyor Adler. Eğer kocanız bir konuya saldırmadan önce düşünmek için biraz zaman ayırırsa, onu size vermeniz önemlidir – bu sizi biraz rahatsız ediyorsa bile. Ve işlerin çirkin olmadığından emin olmak için, çağrıldığında, her ikinizin de serinlemek için biraz zaman ayırmasını gerektiren güvenli bir kelimeye karar verin..

görüntü

Namie Genkin
Her Mutlu Evliliğin Yaptığı 10 Şey – Sayfa 9

Tıkanmaya gerek yoktur, ancak genel sağlığınız söz konusu olduğunda, birbirinizi kontrol etmelisiniz – her iki vitamininizi de haftada bir vakanın içine koymak ya da akşam yemeği sonrası yürüyüş önermek anlamına gelse bile. Chicago Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, kocaları fiziksel sağlıkları kötü olan eşler, eşleri sağlık durumundan daha yüksek düzeyde evlilik çatışması rapor etmişlerdir. Çalışma ayrıca, bir hasta eşine bakma yükünün kocalara nazaran daha fazla külfetli olduğunu, çünkü kadınların bekçi rolüne geçme olasılıklarının daha yüksek olduğunu bulmuştur..

görüntü

Namie Genkin
Her Mutlu Evliliğin Yaptığı 10 Şey – Sayfa 10

Yayınlanan yeni bir araştırmaya göre İnsan davranışındaki bilgisayarlar, Her zaman durum güncellemeleri yayınlamak ve sosyal medyada uzun zamandır kayıp arkadaşlarla sohbet etmek bir evliliği mahvedebilir. Araştırmacılar, Facebook’ta yüzde 20 daha fazla kişinin bulunduğu eyaletlerde, yaş, ırk ve istihdam durumu gibi diğer değişkenler için düzeltildiğinde bile boşanma oranının yaklaşık yüzde 2 daha yüksek olduğunu buldu. Ayrıca, 18-39 yaş arası evli gençlere yönelik 2011 araştırmasından elde edilen veriler incelendiğinde, sosyal medyayı kullanmayanların, evlerinde ağır kullanıcılardan% 11,4 daha mutlu oldukları bildirildi. Haber feed’inizden vazgeçmeye hazır değilseniz, kocanızla neyle ilgili olduğunuzu açıklayın. Bu nedenle, dokunulmamış bir #TBT fotoğrafta etiketlenmenize çok fazla şey okumadığından.