Hızlı moda markaları tutarlı boyutlandırma için zorunlu olarak bilinmemektedir. Değişen odanızda, pantolonlarınızla, kaçta kalmadığın, ya da parıltılarınızı geçmeyecek kaç kez, ya da meli Etikete göre sığdır, ancak sadece göğüslerinizi kaplar?

Bir kadın bu rutinden bıkmış ve H & M’yi, kadınların öz saygılarına zarar verdiğini söylemesi için çağırıyor..

22 yaşındaki Lowri Byrne, yakın zaman önce yerel H & M’ye gitti ve sevimli olduğunu düşündüğü bir elbise üzerinde çalıştı. O genellikle bir İngiltere boyutu 12 (ya da ABD boyutu 10), o yüzden raftan çekildi (duh), ama birden fazla boyuta çıkmak zorunda kaldı ve hala doğru uygunluğu bulamadı. Byrne kızardı (kim olmazdı?) Ve olay hakkında H & M’s Facebook sayfasını yorumlamaya karar verdi..

“Ben bir beden 12 (İngiltere) ve küçük busted ve bugün bir H & M mağazada bu elbise bir boyut (UK) 18 (eğer …), geldi mi diye sormak zorunda kaldım,” diye yazdı. “Bu fotoğraflarda giydiğim elbisenin boyutu 16 (İngiltere) ve zorlukla nefes alabiliyordu. Bu rahatsız edici sadece bu elbiseyi almak istemiyordu, ama birçok kadın kalpten satın aldıkları elbiseyi aldılar. 18 yaşından büyük bir elbisenin beni ciddiye almasını isteyen bu kızlardan birisiydim (şükür yok).

Byrne yardım istediğinde yaralanmaya hak kazandığında (onun için kudos için, o noktadan vazgeçerdim), satış elemanı ona, “ahh evet, bunlarla bir kaç boyuta gitmelisin” dedi. “Bir çift?!? 3-4 boyuta çıkmayacak şekilde, kesinlikle boyutlandırmayı ciddi bir şekilde ayırmanız gerektiğini farketmelisiniz!” yazdı. Bir anlamı var – eğer bir satış elemanının onu kabul ettiği bir problemse, bir şirket belki boyutlandırmayı yeniden düşünmek istiyorum.

Byrne’ın şu ana kadar 3.500’den fazla şeye ve 540’a yakın yorumu var, bunların tonları aynı sinir bozucu deneyime sahip olmaktan çok kadın. Temel olarak insanlar sinirlendi.

Bu, ilk defa böyle değildi. Sadece geçen sene başka bir İngiliz kadın, genellikle 12 yaşında olmasına rağmen, 14 H & M kot pantolona bile sahip olamayacağını bildirdi..

“Yüksekliğimden dolayı iyi uyuşan kıyafetler bulmak benim için zaten yeterince zor, neden gerçek olmayan küçük kot pantolon yapıyorsun?” o yazıya yazdı. “Günlük aralığınız için çok şişmandım mı? Bu erişilebilir ve uygun fiyatlı cadde ve trend modasını benim gibi insanlar için kabul etmemeli miyim?”

H & M, Byrne’ın iddiasına yanıt olarak özür dileyen bir bildiri yayınladı. “H & M, tüm müşteri geri bildirimlerine değer verir. Müşterilerimizi kendilerini iyi hissettiren giysiler tasarlama ve üretme niyetimizdir, başka hiçbir sonuç ne istenen ne de arzu edilir. H & M’s boyutları globaldir ve İngiltere’de sunulan boyutlar şunlardır: Dünyada faaliyet gösterdiğimiz 66 piyasada da aynısı var.Genel olarak zorunlu standartlar koymadığı için, markalar ve farklı pazarlar arasında farklılıklar gösterecek.İhtisas içi boyutlandırma departmanımız, ölçü ve ölçülerin ortalamasına göre çalışıyor. Faaliyet gösterdiğimiz pazarlar tarafından önerilmektedir. H & M boyutları, şirket içi boyutlandırma departmanımız tarafından sürekli olarak incelenmektedir. “

Tamam, ama bu kadınların söylendiği gerçeğini değiştirmez her gün Aslında olduklarından daha büyükler ve sadece sinir bozucu değil, ama incitici. Giyinme odasına gitmek aşağılayıcı bir deneyim olmamalı..

[h / t Cazibe

Facebook’ta Redbook’u takip et.