Dondurucuda: Doğal Kaynaklar Savunma Konseyi’ne göre, Amerikan aileleri her yıl 2,275 dolara yiyecek atar. Şaşırtıcı yer yiyecekleri kötü mü? Dondurucu. HGTV’lerde yer alan profesyonel bir organizatör olan Monica Ricci, “Niyetlerimiz harika. Atık miktarını azaltmak ve para biriktirmek için gıdaları donduruyoruz – sonra tekrar bir daha bakmayın” diyor. Görev: Organizasyon. Çözüm: Ağır hizmet tipi dondurucu poşetleri tarihle etiketleyin ve altı ila 12 ay içinde kullanmayı hedefleyin. Kapıda bir envanter listesi yayınlayın ve iç kısımları iyi stoklanmış olan dondurucular (ve buzdolapları) dolu olduklarında daha verimli çalışın. Diğer bakımlarla birlikte, enerji faturanızdan yüzde 30’a kadar kesebilir.

Banyonuzda: Banyonuzdaki makyaj ve tıbbın ne kadar olduğunu düşünüyorsunuz? Bu 2,968 $ kadar olabilir, çevrimiçi U.K. güzellik perakendecisi escentual.com tarafından bir anket bulundu – ancak anket yapılan kadınların çoğu sadece 494 dolar değerinde kullanıldı. Bu israf edilen 2,474 dolarlık ürün! Bu parayı saklamanın anahtarı daha akıllı olmaktır. Satın al bir tane alacağınız bir öğeyi gördüğünüzü söyleyin, böylece iki tane yakalayın, kaydettiğinizi düşünün. Bunun tersi doğrudur, Ricci, kullanmadan önce süresinin dolması muhtemeldir. Bunun yerine, bunları kullanmadan önce kullanılmış öğelerin fotoğraflarını çekin. Ardından, bir satış yaptığınızda, kamera rulonuzu kontrol edin. “Pazarlık” ürünü yoksa, geri koyun. Ve eğer sen yap dürtü satın alma, CVS gibi mağazaların ürünler üzerinde geri dönüş politikaları var – bunu açık ve sadece sevmediyseniz bile, sertifikalı finansal planlayıcı Lauren Lyons Cole.

Dolabında: O kıyafet için sabah avlamak sana sadece birkaç dakikadan fazla para harcıyor. Bir bütün olarak, Amerikalılar günde 9 milyon saat harcayarak yanlış yerleştirilmiş ürünler arıyorlar. Bu da neden bir öğle yemeği yemeye zaman ayırmadığınızı ve daha sonra bir Türkiye sandviçine 7 dolar harcadığınızı açıklıyor., argh!). Artı, kim sevimli bir donanma hırka almamış, sadece eve gelip geçen yılın kışlık pantolonunun arkasında saklanan diğer donanma hırkasını bulmuş mu? Böylece dolabınızı temizleyin ve sonra threadflip.com’daki herhangi bir castoffu satabilirsiniz (size ön ödemeli bir nakliye çantası göndereceklerdir). Kategoriye bıraktığınız kıyafetleri, önünüzde asılı olan (ilk tercih ettiğiniz etek gibi) go-to ürününüz olma eğiliminde olan parçanın türüne göre düzenleyin, diyor Anna Akbari, Ph.D. stil firması Stil Sosyolojisi. O zaman üniforma askıları al. “Bu, sahip olduğunuz her şeyden çok daha kolay geçiyor.”

Arabanızda: 2012 yılında ortalama sürücünün 2,120 $ ‘lık gaz harcadığı tahmin ediliyor, ancak bagajınızda gerçek bir çöplük varsa, ortalamanın üstünde olmanız olasıydı. ABD Enerji Bakanlığı, arabanızdaki her 100 sterlin için yakıt ekonomisinin yüzde 2’ye kadar düştüğünü söylüyor. Ayrıca, ağırlık lastiklerde ek yıpranmaya neden olur ve bu bebekler ucuza gelmez. Yolculuğunuza saklanan 100 kiloluk bir şeyin olmadığını düşünürseniz tekrar düşünün. Yedek bir araba koltuğu (15 lira), birkaç kitap (12 pound) ve iki plaj sandalyesi (her biri 7 pound) ve neredeyse oralarda. Öyleyse o şeyi garaja götür..

Cüzdanında: Bahar geldi… bu demek ki hala Starbucks tatil hediye kartını kullanmadıysanız (ve kahve yoksunluğu için değil, sadece kayıt olduğunuzda kullanışlı değil). Bir çalışma, 2005’ten 2011’e kadar 41 milyar dolarlık hediye kartının kullanılmadığını ve profesyonellerin dağınık cüzdanınızın sorunun bir parçası olduğunu söyledi. HGTV Kanada’nın ev sahibi organizasyon uzmanı Jill Pollack, tüm hediyenizi ve sadakat kartlarınızı (fro-yo kartınız gibi) ayırarak ve bir değişim çantasına taşıyarak başlayın. tüketilen. Gerçekten delirmek ister misin? Kartları önem sırasına göre, yere göre veya alfabetik olarak düzenleyin. Şimdi ücretsiz latte ve daha organize hayatın tadını çıkarın..