9 znaków Jesteś w toksycznym małżeństwie

obraz

Getty Images

1. Nie szanujecie się nawzajem.

Kiedy zaczynasz spotykać się z kimś, masz przewagę. Ale w końcu odkrywasz ich wady, słabości i całkowicie losowe rzeczy, które doprowadzają cię do szału. “Musisz szanować, że ludzie stają się tym, kim są” – mówi Megan Hunter, autorka książki Bait & Switch: Ratowanie twojego związku po niewiarygodnym romansie zamienia się w wyczerpujący chaos. “Przypomnij sobie, że twoje mózgi są inaczej połączone, a prośba partnera o zmianę jest jak prośba kogoś o zmianę koloru skóry.” Zbyt łatwo można uciec się do pozbawionego szacunku lub protekcjonalnego tonu, gdy nie idziemy w naszą stronę, ale badania pokazują, że mówienie z pogardą może być ważnym powodem implozji małżeństwa, dodaje Hunter. “Kiedy widzę, jak małżonkowie zaczynają zmieniać swój ton głosu i naprawdę zwracają uwagę, gdy ich partner mówi, zazwyczaj widzę, że związek staje się znowu silniejszy.”

2. Masz unświadomie rozłączone.

Z biegiem lat, pary mogą przekształcić się w zespół zarządzający bardziej niż małżeństwo dzięki przytłaczającym listom zadań, które obejmują wszystko od zarządzania kredytem hipotecznym po opiekę nad dziećmi i starzejący się rodzice. “Do 10 roku życia wiele związków przypomina dwa współlokatorów” – mówi Debrena Gandy, autorka książki The Love Lies. “Twoja komunikacja koncentruje się na biznesie twojego życia, a nie na sensownych tematach związanych z dwoma z was.” Najłatwiejsze rozwiązanie? Data noc. Ale uczynienie tego priorytetem wśród innych zadań może być trudne. “Zalecam, aby pary miały stałą datę każdego miesiąca. Wyłącz planowanie, zablokuj je w swoim kalendarzu i ustal, że jeśli zajdzie potrzeba zmiany harmonogramu, druga osoba musi wyrazić zgodę” – mówi Gandy. “W miarę upływu czasu staje się integralną częścią relacji, którą obaj partnerzy cenią i wzajemnie wspierają.”

3. Nie wkładasz dodatkowego wysiłku.

Pamiętasz, kiedy po raz pierwszy zacząłeś się spotykać – spędziłeś wiele godzin na przygotowaniach i on się ogolił i nałożyć wodę kolońską. “Zintensyfikowałeś swoją grę, aby być w swoim towarzystwie”, mówi Gandy. “Nazywamy to” fazą miesiąca miodowego “, ale fakt, że identyfikujemy czas, w którym pasja i zainteresowanie są wysokie w fazie, sugeruje, że istnieje przekonanie, że te rzeczy mają w końcu podupadać.” To może prowadzić do tego, że bierzesz za małżonka za pewnik i tracisz szacunek dla siebie nawzajem, co z kolei może wywołać emocjonalną lub fizyczną niewierność, urazę i częste konflikty. “Słowo Poszanowanie polega na ponownym zobaczeniu drugiego “, mówi Gandy.” Starając się każdego dnia zobaczyć swojego partnera na nowo, angażujesz się w ideę, że pasja nie musi zanikać, ale zamiast tego może dalej rosnąć głębiej. ”

4. Grasz w grę z winami.

W małżeństwie zdarzają się rzeczy – ktoś tęskni za rachunkiem karty kredytowej, ktoś zapomina o rocznicy i tak dalej. “Ale im więcej masz do czynienia z mentalnością z tym wszystkim, tym więcej przestajesz brać odpowiedzialność za własne działania”, mówi Hunter. “Kiedy nie patrzysz w głąb siebie i nie próbujesz się poprawić, może zacząć erozję twojego małżeństwa.” W napiętej sytuacji chcesz połączyć się ze swoim współmałżonkiem na dwóch poziomach, mówi Hunter: werbalnie, mówiąc coś w rodzaju: “Myślę, że rozumiem, co próbujesz powiedzieć” i niewerbalnie, używając spokojnego głosu lub miłego oka kontakt – wszystko, co pokazuje, że zwracasz uwagę. “Następnym krokiem jest pomoc drugiej osobie, a może nawet i samemu, w przejściu do trybu rozwiązywania problemów. Kiedy już poradzisz sobie z aspektem emocjonalnym, możesz powiedzieć coś w stylu:” Jakie masz pomysły, aby rozwiązać ten problem? “. “sugeruje Hunter.

5. Nienie ma intymności.

Jeśli twoje małżeństwo zostało zredukowane do ćwiczenia w zarządzaniu, jedną z pierwszych rzeczy do zrobienia jest intymność. “Małżeństwo to nie tylko dzielenie się swoim ciałem, ale otwieranie serca” – mówi Gandy. “Kiedy te momenty bliskości – zarówno pod względem fizycznej bliskości, jak i więzi emocjonalnej – znikają, konsekwencją może być oskarżenie partnera o brak zaspokojenia twoich potrzeb, co może następnie zostać wykorzystane do uzasadnienia niewierności.” Ale jeśli nie dostaniesz tego, czego potrzebujesz w obu obszarach, poprawka może być tak prosta, jak mówienie. “Jako kobiety stawiamy opór, pytając o to, czego chcemy, ponieważ nasze błędne programowanie płci mówi nam, że nasi mężowie powinni robić to bez pytania” – mówi Gandy. “Mężczyźni dobrze reagują na prośby oparte na akcjach – nawet jeśli to tylko dodatkowy uścisk lub poświęcenie czasu każdej nocy na prawdziwą rozmowę”.

6. Twój związek nie jest najważniejszym elementem twojego małżeństwa.

Oczywiście wasze dzieci są dla was bardzo ważne. Ale jeśli jesteś w stanie sprawić, by twoje relacje z twoim mężem stały się priorytetem twojego małżeństwa, oni również skorzystają. “Zdrowie i witalność tego partnerstwa stwarzają środowisko domowe, w którym dzieci są karmione emocjonalnie” – mówi Gandy. Łatwo jest dać się złapać w staroświecką społeczną konstrukcję, w której kobieta wykonuje całą pracę w domu, a mężczyzna zostaje spychany na margines. “W rezultacie mąż staje się coraz bardziej niezaangażowany i pasywny, a żona obraża się z powodu prześladowania” – wyjaśnia Gandy. “Staraj się ignorować instynkt ciągłego przyjmowania kolejnych, a zamiast tego pracuj nad budowaniem swoich pytających mięśni, a ludzie wokół ciebie – zwłaszcza twój mąż – będą się czuć bliższy do ciebie, kiedy pozwolisz im pomóc. I odkryjesz, że masz czas dla swoich dzieci i twojego związku.

7. Ktoś ma problemy z kontrolą.

“Znakiem szczególnego toksycznego związku jest to, że partner uważa, że ​​ma prawo sprawdzać pocztę e-mail, teksty i wiadomości na Facebooku” – mówi Hunter. Jest to nowoczesna wersja wypróbowanego i prawdziwego problemu – wrażenie, że nie możesz rozmawiać z przyjaciółmi lub rodziną, lub że musisz informować o tym, co robisz i gdzie się znajdujesz. “Kiedy ktoś czuje się uwięziony lub utknął w małżeństwie, tak jak chodzą po skorupkach jajek, jest to bardzo toksyczna sytuacja.” Jeśli brzmi to znajomo, ważne jest, aby natychmiast zaangażować profesjonalistę.

8. Nie chcesz się przystosować.

Między latami siódmymi a dziesiątymi, kiedy wiele małżeństw uderzyło w skały, według Gandy. “Właśnie wtedy małżeństwo wymaga transformacji i nie wiemy, jak nią kierować”. Ale tak naprawdę, jest to idealny moment, aby przyznać, że nastąpiła zmiana i rozwinąć umiejętności, aby iść naprzód. “Znakiem zdrowego, silnego małżeństwa jest to, że chcesz je dostosować, uznając, że są etapy, w których możesz się znudzić lub zirytować sobą, jednak w tym czasie musisz przypomnieć sobie, dlaczego poślubiłeś Twój mąż, sposoby, w jakie się wspierasz, i uczucie, jakie odczuwasz, gdy po raz pierwszy się zakochałeś – mówi Hunter. “Akceptacja tego małżeństwa nie jest zawsze bądźcie tęczą, a słońce pomaga zachować realistyczne spojrzenie na związek w miarę jego rozwoju. “

9. Istnieje przewlekłe nadużycie emocjonalne.

Nadużycie emocjonalne jest tak samo poważne jak fizyczne znęcanie się – i jest niedopuszczalne. Ale jako kobiety czasami zbyt często lekceważymy naszą wewnętrzną wiedzę w nadziei, że przywrócimy rzeczy do stanu, w jakim kiedyś były. Jeśli to brzmi znajomo, nie jesteś w dobrym miejscu, by podjąć najlepszą decyzję dla siebie – lub wydostać się z sytuacji. Jeśli jednak znajdujesz się w toksycznym małżeństwie i trwa to od lat, potrzebujesz pomocy wyszkolonego profesjonalisty i sieci wsparcia, która pomoże ci skierować cię na czystą i bezpieczną ścieżkę..

Związane z:
7 rzeczy, które każda para powinna robić przed rozważeniem rozwodu
Czy Matchmakers Real-Life powracają?
Zobacz zdjęcia ślubne Jenny McCarthy

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

23 + = 33