Annesi TSS ve Sepsis Hakkında Farkındalık Farkında Ölen Kızının Trajik Hikayesi

Geçen sene, Jemma-Louise Roberts, bir aile tatilindeyken hasta hissetmeye ve ishal geçirmeye başladı..

Semptomları devam ettikten sonra hastaneye kaldırıldı. Orada, doktorlar 13 yaşındaki ve onun sisteminde tespit edilen stafilokok bakterileri üzerinde kan testleri yaptı. Daha sonra, semptomlarının, yüzücüler için antrenman yapabileceği şekilde, gençlerin kullandığı tamponlardan sepsis veya Toksik Şok Sendromundan (TSS) kaynaklanmış olabileceğini düşündüler..

Jemma-Louise, bakım için iki farklı hastaneye nakledildikten bir hafta sonra, bir beyin kanamasından öldü.

Jemma-Louise’in ölümünün nedeni belirsizken, Diane Roberts, sepsisin ve TSS belirtilerinin tehlikeleri hakkında her yerde ebeveynleri ve gençleri uyarmak için Sepsis Farkındalık Ayı için konuşuyor..

“Kocam, TSS’yi hiç duymamıştı. Bir baba bunu okursa ve kızı hastalanırsa, hayatını kurtarabilir,” dedi. Manchester Akşam Haberleri.

Jemma-Louise’in ölümünden beri, arkadaşları ve ailesi tedavi gördüğü Alder Hey Hastanesi için 50.000 dolardan fazla para topladı..

TSS nadir olsa da – Philadelphia, Pennsylvania’daki Drexel Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Owen Montgomery, MD, ve her 100.000 kadından sadece 1 veya 2’si TSS alır. Diane, Jemma’yı paylaşmayı ümit eder. Louise’in hikayesi konuya ışık tutacak ve sonuçta kadınların tampon kullanımı ve sepsis risklerini anlamasına yardımcı olacak..

“TSS 80’lerde konuşuluyordu, ama şimdi hiç duymuyorsunuz. Eğer bir kişi daha kurtarabilirse, buna değecek” diyor Diane. “O [Jemma-Louise] her zaman yüzünde bir gülümseme vardı ve başkalarına yardım etmeyi sevdi.”

(H / T: Manchester Akşam Haberleri)

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 − = 38