Portakal Suyu’nu Bu Kadar Bırakmanız Gereken 5 Korkutucu Sebep

Ne zaman hasta hissedersek, ya da soğuduğumuzu düşünürsek, annem her zaman yapman gereken ilk şey nedir? C vitamini yüklemek için bir bardak portakal suyu içirin. Ne yazık ki, annemin tavsiyesi en iyi olmayabilir, Klinik Onkoloji Dergisi narenciye yudumunun cilt kanseri riskinizi artırabildiğini buldu.

Bummer, doğru mu? Araştırma, portakal suyunun da tek suçlu olmadığını gösterdi. Ham greyfurt ayrıca, en ölümcül cilt kanseri olan melanom gelişmesi ihtimalini de artırır. Bilim adamları, her ikisinin de “cildi güneş ışığına ve psoralen’e daha duyarlı hale getiren furokoumarinler” içerdiğini açıkladı. “Her ikisi de ultraviyole ışıkla etkileşime girerek melanom hücrelerinin çoğalmasına neden oluyor.” Bununla birlikte, bilim adamları, bu sonuçların kesin olduğunu söylemek için çok erken olduğunu söylediler, bu yüzden diyetinizden meyve suyunu kesmenizi önermiyorlar..

Yine de güvenli tarafta oynamak istiyorsan, şu bardaktan vazgeçmek için dört sebep daha:

Kalorilere yüklenebilirsin. Kilo vermek için kolay, genellikle sinsi bir yol = kalorilerinizi içebilirsiniz. Ne yazık ki, bir bardak meyve suyu, Coca-Cola’nın bir kutuya sahip olabileceği gibi, genellikle ona eklenen bol miktarda şeker sayesinde de olabilir. Meyve suyu şeklindeki lifinden sıyrıldığı için, bir sonraki atıştırmanızı özlemeden çok uzun süre tam olarak hissetmeyeceksiniz..

Kalp hastalığı riskinizi artırabilir ve karaciğerinizi etkileyebilir.. Lifin yokluğu sağlığınızda ciddi bir rol oynar. Çünkü hiç yoktur, meyve suyundaki karbonhidratlar (1/2 fincan porsiyon başına yaklaşık 14 gr) fruktoz veya basit şeker formundadır. Çalışmalar, yüksek miktarda fruktozun kalp hastalığı ve diyabet riskinizi artırabildiğini gösterirken, daha fazla araştırma, karaciğerinizin daha fazla yağ geliştirmesine, insüline (diyabetin işareti) karşı duyarsız olmasına ve vücudun miktarını artırmasına neden olabileceğini göstermektedir. süper tehlikeli visseral yağ.

Migrenleri tetikleyebilirler. Bu sucker’ları bilen biri, baş ağrısından daha da kötüdür, çünkü sadece baş ağrısının zonklanmasıyla değil, genellikle bulantı, kusma, ışık ve gürültü hassasiyetiyle de gelir. Araştırmacılar, turunçgillerin ve meyve sularının migrenin başlangıcını tetikleyebileceğini bulmuşlardır..

Muhtemelen taze bir şey içmiyorsun.. Göre Atlantik Okyanusu, “Ticari portakal suyu çok yoğun bir şekilde işlenir, eğer lezzet paketleri denilen bir şeyin eklenmemesi için içilmez olur … Yağlar ve esanslar portakaldan çıkarılır ve daha sonra özenle oluşturulmuş bir lezzet verici paketini bir araya getiren bir lezzet üreticisine satılır. Firmanın lezzet özelliklerine göre, bazen bir yıldan uzun bir süre depoda bekletilen meyve suyu, daha sonra, bu noktadan sonra tamamen ortadan kaldırılmış olan aroma ve tadı geri kazanmak için bu paketlerle pompalanır. Kulağa nefis geliyor.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

7 + 3 =