Tutus’ta 35 Maraton Koşarak Cancer’s Popo Kick Kadınlardan İlk Kez Koşucular İçin 6 İpucu

görüntü

Monika Allen

Monika ve Tara 2013 L.A. Maratonunu işletiyor

Koşmak, oldukça kolay bir spor. Gerçekten ihtiyacınız olan tek şey, iyi bir çift koşu ayakkabısı, iyi bir spor sutyeni ve uygun kıyafetler. Ne Tara ne de 20’li yaşlarımıza kadar koşmaya başladık ve ikimiz de ilk maratonu 27 yaş civarında tamamladık. Hızlıca bağlandık, ama yol boyunca bazı önemli dersleri öğrendik..

1. Kendinle sabırlı ol. Koşucular sık ​​sık istifa ederler çünkü hemen iyi olmak isterler ya da spor yapmazlar. Kişisel ilerlememden, 5K’dan 10K’ya kadar yarım maratondan ve nihayetinde uzun bir yol olan bir maratona kadar biliyorum, ama aynı zamanda ödüllendirici. İlk yarı maratonum için 12 hafta ve ilk maratonum için 24 hafta daha eğitildim, bu da bana dokuz ay boyunca 26,2 mil ulaşmamı sağladı. Yolculuğumu yavaş ve istikrarlı bir tempoda arttırmak, her şeyi yönetilebilir gibi görünse de. Kendime söylerdim, Geçen hafta sekiz kilometre koştun, dokuz o kadar da fazla değil, ve o son kilometrede yürürsen bile, hala mesafeyi koruyorsun..

2. Doğru eğitim ortaklarını bulun. İster resmi antrenman gruplarında isterse sosyalleşmek için daha çok bir araya gelen arkadaşlarınız, yoğun bir antrenmanı tamamlamaktan, başkalarıyla birlikte koşmaktan kendinizle başa çıkmanıza ve kendinizi sorumlu tutmanıza yardımcı olabilir. Artı, daha eğlenceli! 8 ile 14 yaşları arasındaki kızlar için bir koşu sonrası programı olan Girls on the Run ile gönüllü çalışmalarımızla harika bir grup kız arkadaş bulduk. Koşmayı sevenler, bu sevgiyi başkalarıyla paylaşmayı ve koçluk yapmaktan hoşlanmıyorlar. Koşulardaki Kızlar, koşmak, yarışmak ve giyinmek için tutkumuzu paylaşan çok sayıda iyi arkadaş edindik..

görüntü

Monika Allen

3. Giyinme – ve onu denemeden önce vurma! Şirin ya da aptalca görünmek isteyin, arkadaşlarınızla giyinmek size koşmanın eğlenceli olduğunu hatırlatabilir ve bazen kendinizi çok ciddiye almanıza gerek yoktur. Tara ve ben yarışlar için giyindim, antrenman koşusu ve “bekarlığa veda partisi” koşusu. Birbirimize gülüyoruz ve bir yarış sırasında kalabalığımızdan gülümsüyor ve alkış aldık. Elbiselerini çok sevdikleri için, küçük çocuklardan derste tezahürat yapan yüksek beşliyi kabul etmek? Paha biçilemez!

4. Stres için koşu yapın. Elbette, eğlencelidir, ama koşmak da dışarı çıkmak, aktif olmak ve kafanızda yarışan her şeyle başa çıkmak için yeni yollar bulmak için harika bir yoldur. Bir şeyleri düşünmek ya da bir şey hakkında düşünmek ya da “zaman ayır” gerektiren şeyler hakkında düşünmek için bir fırsat. Benim için koşmak, stres, hayal kırıklığı ve bazen üzüntü için yeri doldurulamaz bir çıkış noktasıydı ve kanser teşhisimle uğraştığım için geçen bir buçuk yıl boyunca aklımı korumamı sağladı.

görüntü

Monika Allen

5. Beklentilerinizi ayarlayın. 2012 sonbaharında 19 yaşımdaydı.inci beyin kanseri teşhisi konduğunda maraton. Antrenmanım aniden durdu ve günlük çalışmalarım sonsuz doktor ziyaretleri, beyin ameliyatı, altı haftalık radyasyon ve bir yıllık kemoterapi ile değiştirildi. Vücudum tüm bunlardan dayak yediler ve enerjim yarıya indirildi. Ameliyatımdan bir ay sonra koşmam için izin verilmedi ve kemoterapi sırasında çok hızlı koşmaya başlama konusunda uyarıldı. Ama tamam verildiğim anda, yavaşça tekrar başladım. Parkta yaptığım altı mil koşumun yakında yerini yavaş yavaş, iki mil yürüme / koşma ile değiştirdim. Bu sırada koşmaya başladım, yoruldum ve eve geri dönüyorum. Kendimi yendiğimde ve kendime kapıldığımda birçok kez vardı, ama diğer zamanlarda, sağlıklı olmak için neler yapabileceğimi ve kendimi beklentilerimi ayarlamam gerektiğini hatırlatmaya çalışarak dışarıda olmaktan gurur duyuyordum. Kanser teşhisi konmadan önce hayatımın büyük bir parçasıydı ve sonradan devam etmesini istedim..

Tara gibi inanılmaz bir arkadaşın desteğine sahip olmak, tüm bunlar boyunca büyük bir fark yarattı. Haftadan bir hafta sonra, ben ne zaman sızlanıp yürüdüğümde tanıştık ve koştuk. Her hafta sonu ve kemoterapimiz boyunca üç ay boyunca mesafeyi yavaş yavaş yükselttik, L.A. Marathon tarafını Supergirl ve Wonder Woman olarak giydik. Ya hiç koşmamış olan en yavaş maratondu, ama yol boyunca harika bir zaman geçirdik ve hey, bunu yaparken çok tatlı görünüyorduk.!

6. Vücudunuzu dinleyin. Kemoterapiye uyum sağladığım gibi yaklaşmak, yeni koşucular için önerdiğimiz şeye oldukça benziyor. Yavaşça başlayın, vücudunuzu dinleyin ve deneyimin tadını çıkarın. Çalışan dayanıklılığınızı ve gücünüzü geliştirmek zaman alır. İhtiyacınız olduğunda dinlenin. Vücuduna saygı duy ve inanılmaz şeyler yapmana izin verecek.

San Diego’da yaşayanlar Tara ve Monika, çalışan bir tutu ve kıyafet şirketi olan Glam Runner’ın ve Run San Diego’da Kızların Yönetim Kurulu üyelerinin kurucu ortakları. Birlikte yarı yarıya ve 35 maraton da dahil olmak üzere neredeyse 200 yarış gerçekleştirdiler.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 7 = 1