Man nieko daugiau nieko negu vasarą. Mano vaikai ne stovykloje, namuose ramus, aš baigiau savo rašymo dienas anksti po pietų, pietų metu, jei man pasisekė, nuvilkdamas namuose, nuslysti ant maudymosi kostiumo ir apsiaustų saulės bloku, kad visą dieną liktų plaukiojanti plaustas aplink baseiną, knyga rankoje.

Aš atsikratyti viduje atsitiktinai, už atvėsusius gėrimus, sustoja prie veidrodžio koridoriuje, su geru apšvietimu, pagreitina rankas, pasisuka bandydamas pamatyti mano nugarą, pamatyti, kaip ateina mano saulės spindulys.

Aš turėjau geriausius odos, kai buvau vaikas. Anglijoje buvo šiek tiek saulės, tačiau kiekvienas atostogos matė mane gulint ant lovos, bent jau pirmąsias dvi dienas, pūkuotą nudegimą ant nugaros. Aš pūslėtas Prancūzijos pietuose, Ispanijoje, Italijoje. Aš sudegau Kenijoje, Niujorke ir Graikijoje.

Per daugelį metų mano oda tampa griežta ir tamsėja. Aš nebandau lizdinės plokštelės, o saulės nudegimai per dieną išbluko iki gražios auksinės rudos spalvos.

Praėjusiais metais mano gimtadienio drauge davė man dainininko, vardu Eva Cassidy, kompaktinius diskus. Aš nesu girdėjęs apie šį dainininką su anglišku balsu ir lydingai “Googled” ją klausydamas muzikos mano biuro kompiuteriu. Aš perskaičiau, kad ji turėjo mažą tamsią moli ant nugaros, kuri buvo ankstyva piktybinė melanoma. Aš perskaičiau, kad ji ją pašalino ir buvo pasakyta, kad jie visa tai gavo, kad jai nereikėtų jaudintis. Po trijų metų ji sužinojo, kad jie neteisingai. Tokia maža tamsioji molė metastazavo, ir ji mirė, praėjus trims mėnesiams po to, kai atrado, kad ji buvo susižeidusi vėžiu, 33 metų amžiaus.

Aš turiu daug strazdanų ir keletą molių. Kartais, jei atsiranda įtartinas, eisiu į dermatologą ir jį pašalinsiu, bet aš nesu tas žmogus, kuriam būna blogų dalykų, ir tikrai ne melanoma. Tai, nepaisant vaikų saulės nudegimų, ir dėdė, mirusio nuo piktybinės melanomos.

Tą naktį nueisiu ant mano lovos, skaitydamas. Aš įdėjau knygą ir mano žvilgsnis atsitrenkė į mano kairiojo veršio galą. Aš pasilenkiau į priekį. Mažas molis, netaisyklingos formos, su dideliu juodai plaktuku viduryje, kaip dažai.

Aš neturėjau jokios idėjos, kas atrodytų netaisyklingą molio, iki to momento. Aš paskyriau tris dienas susipažinti su skutimosi biopsija dermatologu, ir ji taip pat nusilenkė per mano koją, be jos įprasto juoko ir giedojimo, jos ryškios intensyvios ir kapo.

“Tai gali būti niekas”, – sakė ji. Tada pažvelgiau į ją, tačiau ji neatsiėmė akių nuo mano molio, ir aš žinojau, kad taip nėra nieko.

Kvietimas įvyko po trijų dienų. Grįžau iš Niujorko traukiniu. “Ar turite laiko kalbėti?” sakė mano dermatologas. “Tai vėžys. Odos vėžys. Tai piktybinė melanoma. ” Aš sėdi šalia lango nusileido ledinis ramybė. Aš nežinau, ką ji pasakė toliau, mano ausys smarkiai viską nuskenda. Manau, aš uždėjau du ar du klausimą. Aš negirdėjau atsakymo. Traukinys susižadėjo taip, kaip patyrė nejautrumą, tada aš nusigrudau galvą stiklo lange, kai tik ašarai nuriedė mano skruostą.

Aš labai nerūkau. Aš esu stipriausia moteris, kurią žinau, ir mane mažai. Kai mano vyras atėjo pasiimti mane iš stoties, jis paėmė mane savo rankose, kai aš verkiau ant peties.

Aš laukiau surrealinio atsiskyrimo miglo, norėdamas pamatyti odos vėžio specialistą vienoje iš didžiųjų ligoninių. Niekas nepasireiškė realus, išskyrus tuos žodžius, kurie galėdavo tvirtinti per galą: aš turiu vėžį. Aš turiu vėžys.

Niekas nepasireiškė realus, išskyrus tuos žodžius, kurie galėdavo tvirtinti per galą: aš turiu vėžį.

Melanoma nėra labiausiai paplitusi odos vėžio atvejų, tačiau ji yra labiausiai pavojinga, jei anksčiau nenustatyta. Melanoma sukelia 80 proc. Mirčių nuo odos vėžio atvejų. Pasak “Melanoma Research Alliance”, daugiau nei 76 000 žmonių JAV yra diagnozuojami kasmet, po vieną kas aštuonias minutes ir maždaug 9 500 miršta nuo jo, kas valandą.

Nepaisant visų pasiekimų medicinos pasaulyje, melanomos mirtingumas išliko statinis 30 metų, o dažnis didėja – tai sparčiausiai augantis vėžys pasaulyje. Kai jis sugauti pakankamai anksti, gydymo norma gali būti 100 procentų. (Jei norite daugiau informacijos, kaip rasti pavojingų molų, apsilankykite “Melanoma Research Alliance”.)

Mano piktybinė melanoma buvo 1 milimetras, tik dydis, kai jie pradeda siaubti; ji turėjo mitozę, o tai reiškė, kad vėžio ląstelės aktyviai dalijasi ir plinta; jis išplito į gilų maržą.

Aš buvau šokas. Mano vaikams pradinėse mokyklose baigęs pamokėme tarp žmonių, kuriuos jau daugelį metų pažiniau, verčia šypseną, mažą kalbą, negalėdamas patikėti, kad tai vyksta, visada nešvarūs. Aš užsirašiau patarimus iš žmonių, kuriuos žinojau medicinos srityje; ir baigėsi dr Charlotte Ariyan Memorial Sloan Kettering Cancer Center Niujorke. Mes kalbėjome apie plačios kojos išskyros operaciją ir limfmazgių biopsiją, kurių man reikia.

Saulė spindėjo ryškesnė tą dieną, kurią palikau iš savo biuro. Medžiai labiau žali, paplūdimys gražesnis nei aš kada nors jį matėčiau. Visas mano gyvenimo grožis ir džiaugsmas buvo labai suprastas. Aš sužinojau, kaip priimti. Aš negalėjau pakeisti savo diagnozės ar rezultato, bet galėčiau sutelkti dėmesį į palaiminimus, dovanas, į viską, kas buvo gera mano gyvenime, ir buvo tiek daug gero. Tai buvo vasara, kurią išmokiau sulėtinti, kad galėčiau įvertinti gyvenimo pilnatvę

Dabar esu be vėžio. Visus tris mėnesius turiu atlikti viso kūno oda ir rentgeno spinduliai, skenuoja ir kraujo tyrimai atliekami kartą per metus. Aš nežinau, ar aš kada nors visiškai išliksiu iš miško, bet šiandien aš dėviu kepurės, likau nuo saulės nuo 11 iki 3 valandų ir aš ir toliau sutelkiu dėmesį į visus nuostabius dalykus, kuriuos turi gyvenimas pasiūlymas.

Žiūrėti Jane pasidalinti daugiau apie tai, ką ji sužinojo apie melanomos prevenciją ir kaip galite apsaugoti savo vaikus.

Galite eiti čia, atsisiųsti Jane naują nemokamą e-knygą “Katė ir Jemima J” ir iš anksto užsisakyti kitą knygą “Vasaros paslaptys”, kuris pasirodys birželio 23 d.

vaizdas