Kaip jūsų laikotarpis pasikeičia jūsų 20s, 30s ir 40s

Kiekvieno mėnesio periodo pratęsimas gali būti tiesioginis skausmas, verčia jus elgtis su PMS simptomais, tokiais kaip mėšlungis, intensyvi maisto caura, ir nuolatinis pilvo pūtimas. Nors visi šie yra reguliarios normalaus laikotarpio ciklo dalis, kartais jūsų kūnas išmeta kreivą su simptomu, kurio nesitikėjote.

Kai tai atsitiks, lengva kreiptis į “Dr. Google” ir pasipiktinti efektą. Tačiau nesikreipkite į isteriją dar kartą: stebuklingas laikotarpis gali būti nelabai raudona vėliava; tai gali būti tik tai, kad vyrestate, sako Alyssa Dweck, M.D., akušerijos ir ginekologijos klinikos asistentė Mount Sinai medicinos mokykloje. “Iš gydytojų egzistuoja nepasakyta taisyklė, kad moteris per dešimtmečius turi keistis”, – sako ji. “Jūsų ciklas dažnai rodo, kas vyksta jūsų sveikatai ir jūsų gyvenime, ir yra daug perėjimų tarp jūsų 20s, 30s ir 40s”.

Kadangi jūsų laikotarpis priklauso nuo hormonų (jie yra išlaisvinti, eikite į savo kiaušidžius ir pradėkite daugybę įvykių, kurie galų gale kad jūsų gimdos antklodė nutekėtų), viskas, kas gali sukelti jiems kankintis, pvz., stresas, sveikatos būklės ar gyvenimo būdo pokyčiai, kylantys iš jūsų amžiaus, gali sutrikdyti ar pakeisti jūsų srautą. Ir nors nėra tokio dalyko kaip “tipiškas” laikotarpis, dauguma moterų ciklų įvyksta kas 21-36 dienas ir trunka nuo kelių dienų iki visos savaitės.

Tai yra keletas pagrindinių priežasčių, kodėl jūsų menstruacinis ciklas gali nuklysti nuo jūsų įprastos versijos, dešimtmečio, nuo kurio jūs tikriausiai kils šių pokyčių, ir ar verta nustatyti laiką pokalbiui su savo OBGYN.

Jūsų laikotarpis jūsų 20s

1. Jūs tiesiog perjungėte į naują gimdymo kontrolę.

Jei vartojote Pill, bet neseniai įterpėte IUD, yra tikimybė, kad jūsų ciklo laikotarpis gali pakeisti jūsų paaugliams. (Arba bet kuriuo amžiuje tikrai.) “Priklausomai nuo naudojamo tipo, naujo gimdymo kontrolės metodo pradžia gali palengvinti jūsų srautą arba padaryti jo neegzistuojantį,” sako Dweck. Tai nėra kažkas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, nes paprastai jūsų kūnas koreguojamas keletą mėnesių. Tačiau jei jūsų ciklas ir toliau vyksta daugiau nei tris mėnesius, apsvarstykite planuoti OBGYN vizitą kad būčiau tikras.

2. Jūs esate pabrėžęs.

Yra pokyčių, kurie sukelia stresą kiekviename gyvenimo etape, tačiau yra daug paminklinių (skaityti: stresinių) akimirkų, kurie paprastai vyksta jūsų 20s. Nesvarbu, ar tai spręstų jūsų pirmąjį darbą, praradote šį darbą, patekote į rimtus santykius ar pasitraukė iš vieno, visi šie dalykai gali turėti įtakos jūsų laikotarpiui, nes streso hormonai sutrikdo signalą iš jūsų smegenų į jūsų kiaušidžius, teigia Dweck. Tai gali sukelti nepastovų laikotarpį keliems mėnesiams. Bet dar kartą, jei tai trunka labai ilgai, tikėtina, kad nieko nerūpi.

3. Jūs turite PCOS.

Jei esate nepastebėtas daugiau nei įprastai – ir jūs tikrai nėščia, – bet jūs pradėsite patirti netikėtus ciklus, kurių metu jūsų MIA praeina arba tęsiasi ilgiau nei savaitę, tuomet gali būti, kad turite polycystic kiaušidžių sindromas arba PCOS. Tai hormoninis pusiausvyros sutrikimas, dėl kurio kiaušidėse auga mažų cistų eilutė, o jos tendencija pasirodyti 20 metų moterims (nors jūs galite būti diagnozuota bet kuriuo metu).

PCOS yra rimta būklė – tokia, kuri galėjo turėti įtakos vaisingumui, taigi, jei manote, kad jums kenčia nuo jos, tada kuo greičiau eikite į savo OBGYN. (Kiti jo simptomai yra veido plaukų augimo perviršis, spuogai ir svorio prieaugis.)

Tai sakė, PCOS nėra vienintelis galutinis kaltininkas už jūsų laikotarpį vilkdamas pragaištingą veiksmą. Be nėštumo, jūsų laikotarpis gali būti visiškai sustabdytas, jei esate sunkiai prasta, sunkus antsvoris, per trumpą laiką patyrėte didelį svorio pokytį arba jei susidūrėte su skydliaukės sutrikimu (kuris, pasak Dweck, taip pat gali sukelti laikotarpius gauti daug sunkiau). Yra gydymo būdų kiekvienam, todėl svarbu būti sąžiningas su savo dokumentu, kad ji galėtų padėti jums pasiekti jūsų konkrečios problemos šakną.

Jūsų laikotarpis jūsų 30s

4. Turite nežinomą sveikatos būklę.

“Laikotarpiai gali būti jūsų sveikatos rodikliai, o jūsų 30 metų dažniausiai būna laikas, kai pasirodo kokios nors geros sveikatos sąlygos”, – sako Dweckas. Kai kurie iš labiausiai paplitusių: fibroids, polipai ir gerybiniai gimdos augalai. Nors dauguma jų nėra kenksmingi jūsų sveikatai, jie gali trukdyti jūsų laikotarpiui, todėl gali būti sunkūs ir skausmingi. Verta aplankyti gydytoją, kad galėtumėte rūpintis šia problema ir kiekvieną mėnesį savo kūną palengvinti.

5. Jums tik buvo kūdikis.

Staigmena! Vaikas, nepriklausomai nuo amžiaus, gali turėti įtakos jūsų įprastam laikotarpiui. Pasibaigus kūdikiui gali prireikti laiko prisitaikyti prie naujos tvarkos, ypač jei maitinate krūtimi, todėl Dweck teigia, kad neturėtumėte per daug rūpintis, jei jūsų periodas neatrodo reguliariai suplanuotas. Tačiau nepamirškite, kad vis tiek galite pastoti prieš pirmąjį po gimdymo laikotarpį (taip pat galite pastoti, kol pasibaigsite), todėl naudokite apsaugą, jei nesate pasiruošę 2 vaikui.

Jūsų laikotarpis jūsų 40s

6. Jūs dirbate per daug.

Dweck sako, kad, jei reguliarūs fiziniai pratimai nebūtų nuoseklūs jūsų kasdienėje veikloje, spustelėję sporto salę, kai tik pasiekėte 40 metų, tai gali sukelti jūsų laiką MIA. (Iš tiesų, pratimų tvarkos pokyčiai gali turėti įtakos jūsų laikotarpiui, nepriklausomai nuo amžiaus.) Kadangi jūsų kūnas prisitaiko prie šio naujo gyvenimo būdo pasikeitimo, laikotarpis turėtų grįžti. Jei to nepadarėte, patikrinkite dokumentą, kad įsitikintumėte, jog dar nėra rimtesnio dalyko.

7. Jūs išgyvenate menopauzę.

Tikriausiai išgirsite žodį “menopauzė” ir iš karto pamatysite, kad esate per jaunas. Tačiau “perimenopauzės tipo pokyčiai gali prasidėti iki 10 metų iki menopauzės”, – sako Dweck, taigi jūs galite pradėti pastebėti pokyčius savo 30-tieji metai. “Galite tikėtis pamatyti tam tikrus svyravimus jūsų laikotarpyje, trūkstamas kas dabar ir tada arba ilgėja”, – priduria ji..

Taip yra todėl, kad esant jaunesniam laikotarpiui estrogeno ir progesterono kiekis vaško sumažėja per menstruacinį ciklą. Pasak Amerikos Amerikos akušerių koledžo ir ginekologų, kadangi artėja prie menopauzės, šie hormonai nustoja laikytis įprastų modelių ir sukelti ciklo pokyčius. Jei dėl to nėra jokių skausmingų simptomų, tai nėra priežastis nerimauti.

Medikamentiškai kalbant, menopauzė nevyksta, kol laikotarpis nerodomas visą metus. Jei po šio taško pasireiškė kraujavimas, tai yra pagrindinė susirūpinimą kelianti priežastis, todėl savo gydytojui turite skambinti kuo greičiau.

8. Jūs turite vėžį.

Kai pasieksite savo 40 metų, jūsų laikotarpio pokyčiai gali reikšti kažką rimtesnio. “Moterų vėžys yra kažkas, kas gali atsirasti,” sako Dweck. “Turėkite omenyje, kad tai yra labai retas atvejis, tačiau galima rasti prieš vėžinę ląstelę, kuri gali sukelti problemą su jūsų laikotarpiais šiuo metu jūsų gyvenime”.

Kitaip tariant, jei jūsų laikotarpiai tampa tikrai keistai (labai neįprasti ar labai sunkūs), laikas pasikalbėti su savo gydytoju.

Sekite Redaktorius “Instagram”.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 50 = 57