Net 5 pėdų aukščio ir ne daugiau kaip 80 pėdų mirkymo drėgnas, mano 10 metų dukra nebuvo tarsi baisus skandalistas, kurį jūs naudojote matyti ant ledo. Tačiau kai ji paklausė, ar ji galėtų žaisti ledo ritulį, tai nebuvo jo lytis ar dydis, dėl kurio man pauzė. Tai buvo jos smegenys.

Neseniai atlikto tyrimo duomenimis, “Hockey” yra vienas pavojingiausių kontaktinių sporto šakų – dar pavojingesnis nei futbolas. Aš žinojau, kad siunčia savo dukrą į ledą, todėl ją kelia pavojus susižalojimams, kaulams ir net rimtiems sužalojimams, pavyzdžiui, susitraukimams.

Dr Bennet Omalu, kriminalistikos patologas garsus Will Smith filmas Smegenų sukrėtimas, buvo lygus jaunimo sportui, tokiu kaip ledo ritulys ir smurtas prieš vaikus. Omalu yra gydytojas, kuris aptiko lėtinę trauminę encefalopatiją (CTE), smegenų pažeidimo formą, susijusią su per daug sutrūkinimų, kurie praėjus keleriems metams po sužalojimo gali sukelti atminties praradimą, depresiją ir net demenciją bei savižudybę.

Vis dėlto, net sužinodamas apie su tuo susijusią riziką, aš taip pasakiau.

Stebėdamas ją ant ledo, šalmas nulenkiant savo mažytę galvutę, įpakuotas į pakankamą įtvarą, kad liktų “StayPuft” gaudyklė, gėda, aš supratau, kad aš padariau teisingą pasirinkimą. Jai daugiau nebuvo pavojaus ledui, nei ji svyravo nuo vietos žaidimo vietos viršaus. Nepamirškite, kad daugelyje trinkelių, o ne su saugumu besimokančių trenerių aplink, o ne 10 su kitais 10 metų žaidžia žaidimų lygoje vaikams. NHL tai nebuvo.

Mano dukros ritulio karjera buvo trumpas. Gyvenimas miestelyje reiškia, kad turėtume vairuoti pusantros valandos keliu, kad ji galėtų prisijungti prie mergaičių lygos, o po kelių kelionių į aikštę ji nusprendė, kad tai nėra verta laiko. Norėčiau pasakyti, kad tai buvo lengvata, tačiau ji pasirinko futbolą kaip savo sportą, o žaidimas, kurio tėvai dažnai laikomi “saugesniais” nei ledo ritulio, futbolo ar bokso. Ironiška, kad jie neteisingi. Tyrimai parodė, kad per rungtynes ​​futbolo rungtynėse atsiranda šokiruojantis vaikų skaičius kiekvienais metais. Stiprėja futbolas, ypač jaunų mergaičių.

Nė vienas tėvas niekada negali garantuoti, kad jų vaikas nebus pavojus.

Ir aš leisiu jai žaisti. Ne todėl, kad aš piktnaudžiaujau. Ne todėl, kad aš abejoju krūvininkų tyrimu teisingumu ir tuo, kaip tikrai gali būti pavojingų susijaudinimų – aš turėjau vieną po kelių nelaimingų atsitikimų, todėl aš iš pradžių žinau, ką jie gali padaryti (po kelių savaičių aš patyriau nuo nuovargio, pykinimas ir galvos skausmas). Ir man pasisekė, kad nepatyriau jokių pasikartojimų: viena smegenų sukrėtimas kelia riziką daugiau smegenų, o pasikartojantys sutrikimai per metus gali sukelti negrįžtamą smegenų pažeidimą, kuris sukelia CTE.

Kad ir visa tai dar kartais nori, kad galėčiau supilti savo dukterį su burbuliu, aš vis tiek leisiu jai žaisti, nes nė vienas tėvas niekada negali garantuoti, kad jų vaikas nebus pavojus. Dabar 12, mano dukros blogiausioji žala nebuvo įvykdyta aikštėje ar futbolo lauke, bet tikėtinajame mūsų patalpų, kuriose šunį puolė, saugumui. Po kelių dešimčių dygsnių ir tūkstančių dolerių medicinos sąskaitose, ji gerai. Ir aš labiau pasiryžusi leisti jai imtis pagrįstos rizikos, pagrįstos apsauga, todėl ji gali išmokti išbandyti savo ribas.

Vaikai sužeisti. Jie nukrenta. Jie daredevil juda aukštai virš beždžionių barų. Negalite sulaikyti jų nuo skausmo – galite padaryti viską, ką galite padaryti, kad sušvelnintumėte žalą. Jūs apranguojate juos su trinkelėmis ir šalmais, esančiais ritulio ar blauzdos apsauginiuose ir futbolo vartuose. Jūs išmoksite, kokie simptomai atsiranda dėl smegenų sukrėtimo, ir jūs rimtai traumuosite.

Tačiau galų gale jaunimo sportas turėtų būti linksmas. Tol, kol ji smagiai, ir nerodo jokių sutrikimų, ji gali žaisti.

Tai nėra piktnaudžiavimas vaikais. Tai leidžia vaikui vaikystę.

Sekite Redaktorius “Facebook”.