11 mėnesių berniukas iš Uniontown, Pensilvanija neseniai pradėjo kankintis keistų simptomų: jis turėjo stiprų išbėrimą visame kūne, negalėjo naudotis savo rankomis ir turėjo problemų su jo variklio sistema. Dabar institucijos kaltina savo motiną, kurią maitino sūnų tik maistu ir riešutais, nes ji buvo tariamai apsėgiama labai sunkia veganine dieta, praneša “CBS Pittsburgh”.

33 metų Elizabethas Hawkas patikino šeimą, kad vaikas tiesiog turėjo “alergiją” ir kad nerimauti nebuvo. Tačiau jos atsiskyręs vyras jai netikėjo ir atvedė berniuką į vaiko tarnybas, o paskui jis buvo paguldytas į ligoninę.

Jei jis to nepadarė, berniukas galėjo mirti. Gydytojai sakė, kad buvo “nehumaniškas”, kad bėrimas anksčiau nebuvo gydomas, nes tai buvo taip blogai, kad berniukui gresia septinis šokas. Be to, berniukas buvo blogai maitinęs “nesugebėjimo klestėti” lygiu, todėl jo vystymasis vėluoja.

“Hawk” kaltinamas pavojus vaiko gerovei. Dabar berniukas yra kartu su savo tėvu ir dviem kitais broliais ir seserimis, o jo būklė gerėja.

Žinoma, ne visos veganų dietos gali sukelti šias siaubingas sveikatos pasekmes, tačiau tėvai, auginantys vaikus veganine dieta, turi imtis daug daugiau atsargumo priemonių savo sveikatai. Pavyzdžiui, jei motinos patys maitina krūtimi maistui veganine dieta, jiems gali prireikti vitamino D ir B12 papildų, kaip teigia U.K. nacionalinė sveikatos tarnyba. Ir vaikai gali jaustis pilni aukštos skaidulų veganų maisto, bet ne gauti pakankamai kalorijų, kad klestėtų, todėl tėvai turi suteikti jiems kaloringų maisto produktų, tokių kaip bananai, hummus ir žemės riešutų sviestas.

SUSIJUSIOS: “Laikau savo vaiką dėl griežtos dietos”Aš laikau savo vaiką ant super griežtos dietos ”