“Yüzünü rahatla,” dedi enjektör bana.

Bu çok komik çünkü ilk etapta beni bu karmaşaya sokan şey buydu. Yüzümü rahatlayamadım. Yani ben oldu Rahatlatıcı Ama 27. doğum günümden sadece birkaç hafta önce almamı “eve” çağırmaya karar veren kırışıklıklar sayesinde, bunu asla bilemezsiniz..

Bir arkadaşım Botox enjeksiyonlarının ücretsiz olarak verildiği bir olaya artı-bir olmak istediğimi sorduğunda, kendime baktığımda gördüğüm bütün kırışıklıklardan kurtulma şansına atladım. ayna. Alın kırışıklık kesinlikle güvenimden kurtuldum. Bu konuda gerçekten kendimi bilinçli hissettim ve saçlarımı bile kesmeye çalışacağım, böylece çoğunu kaplamıştım. Ve, Botoks’u bitirdiğim insanlara söylediğimde, tepki bir oyundu, “Çok gençsin!

Az önce, tedaviye verdiğim tepkinin, bu küçük kırışıklıklardan çok daha kötü görüneceğini biliyordum..

Adil olmak gerekirse, tedavinin kendisi olabildiğince sorunsuz geçti. Enjektörüm Katrina çok arkadaş canlısıydı, bana daha iyi bir başlangıç ​​yapmadan önce en iyi sonuçları almak için bana bakım sonrası talimatlardan geçiyordu. Beni enjekte ettikten ve tedavi alanma doğrudan ısı uygulamaktan kaçınmak için en az dört saat boyunca uzanmama konusunda beni uyardı. Ayrıca bana o gece içmeye devam etmeyi planlasaydım (doğum günümü kutluyordum), iğneyi enjekte ettiği alnımın morarma riskini üstlenmeye başlayacaktı..

Katrina beni alnımdan kırıştırdı, böylece kırışıklıkların en kötü olduğu yeri görebildi, sonra her alana enjekte ederek rahatladı. Tedaviden birkaç saat sonra, alnım zaten daha iyi görünüyordu.

görüntü

Danielle Page’in izniyle

Tedaviden sonraki ikinci ve üçüncü gün, alnım bebeğin kıçı kadar yumuşak görünüyordu. Kırışıklarım gitmiş. Botox bana sırtımı verdi ve yeni alnımla dünyayı almaya hazırdım. Çok şiddetli bir selfie aldım ve hemen çevrimiçi arkadaşlık profil resmimi yaptım. Yabancılara gülümsedim ve barda rastgele adamlara vurdum.

Ama o sabah uyandığımda, gözlerimi zar zor açabildim. Bu onları açmayı denemek için acıyor. Aynaya baktığımda neredeyse çığlık atıyordum. Göz kapaklarm şişti ve sarkıyordu, bu yüzden başım beladaydı. Sol gözkapağım şimdi sağ olandan daha büyüktü. O Pound Puppy’un 90’lı hayvanların doldurulmuş hayvanlarından birine benzemesine benzemedim..

görüntü

Danielle Page’in izniyle

Çılgınca bir Google araması daha sonra, yaşadığım şeyin bir adı olduğunu öğrendim: Genelde ödem, aksi halde sıvı toplanması olarak bilinir. Bu, Botox tedavilerinin bir enjeksiyon yapılmasının neden olabileceği bir yan etkisidir. çok Onları aşağı iter ve böylece göz kapaklarınızı sarkık ve kabarık yapar, kaşlarınıza yakın.

Enjektörümü e-postayla gönderdim, durumumu açıkladım ve ona bir fotoğraf yolladım. Tuz almayı ve bol su içmem gerektiğini söyledi. Geçici bir rahatlama için bana bazı göz damlası damlalarının ismini verdi..

Ama bunun dışında, gerçekten yapabileceğim tek şey Botox’un yıpranmasını beklemekti. Kelimenin tam anlamıyla bir aydan fazla sürdü, ama yavaşça şişkinlik gitti.

İlk kez Botoxers uyarısı bir kelime – Az daha çoktur. Enjektörünüzden size kolaylık sağlamasını isteyin ve size kaşlarınıza çok yakın olmamalarını söyleyin. ben olur Botox’u tekrar dene, ama bu sefer ödevimi yaptığımdan ve prosedürün pozitif bir sicili olan bir doktor tarafından yapıldığından emin olacağım.