Dört Malzemeli Sevgililer Günü Tatlısı Seveceksiniz

1. Instagram’dan, yakın zamanda bazı inanılmaz maceralara katıldığınız görülüyor. Kaçmak ve yeniden şarj etmek için nereye gitmek istersin?
Aslında Catskills’lerdenim ve yaklaşık dokuz yıl önce, eyalet arazisine karşı 15 dönüm arazi üzerinde küçük bir kabin aldım. Bu benim küçük sığınağım – hücre servisi yok, kablo yok, sadece huzur ve sessizlik. Yolculuğumdan alışveriş yapıyorum çünkü en yakın mağaza (ve mağaza dediğimde, bu kelimeyi cömertçe kullanırım) 20 dakikadan fazla sürüyor. Dağa geldiğimde, hayatın stresinin ağırlığını sadece omuzlarımdan kaldırabilirim. Ben oradayken çok huzurdayım. Kendimi yarı çocuk ve yarı şehir çocuğu olarak görüyorum, bu yüzden beni dengelemek için her ikisine de ihtiyacım var. Tüm zamanımı her iki yerde harcayamazdım.

2. gıda felsefesi nedir?
İlk ve en önemlisi, yemek lezzetli olması gerekiyor. Tadı ve lezzetle patlaması gerekir. Gıda tüm duyuları memnun etmeli. Özellikle kontrast dokular seviyorum. Genç bir aşçı olduğunuzda, aşçı olduğunuza ve hala kişisel tarzınızı ve yiyecek felsefenizi anlamaya çalıştığınız zaman, çalıştığınız ve öğrendiğiniz şeyleri taklit edip öykünme eğiliminde olduğunuza inanıyorum. Yıllar geçtikçe, kendi damaklarınızı ince ayar yapmaya başlıyorsunuz, en çok neyle özdeşleştiğine ve inandığınıza inmeye başlıyorsunuz. Fransız hamur işlerinde klasik olarak eğitildim, ama Amerikalıyım ve yemek pişirmemde ortaya çıkan doğal bir merak ve oyunculuk var. İnsanların kendilerine sürpriz olabilecek benzersiz kombinasyonlarda ve formlarda aşina oldukları tatları sunmaktan hoşlanırım..

3. Şu anda neler etkiler, şefler, restoranlar veya mutfaklar size ilham veriyor?
Son zamanlarda çok seyahat ettim. Geçtiğimiz yıl Fiji, Meksika, İspanya, Fransa, Danimarka’yı ziyaret ettim ve beş haftalık bir kros motosiklet gezisi yaptım. ABD’ye gitmeyi ve aynı ülke içinde bölgesel farklılıkları görmeyi ve aynı içeriklerin çok farklı şekillerde nasıl kullanıldığını gerçekten çok sevdim. Mutfağın “eski muhafızı” nın bugün hala gıda yönünün bu kadar çok öncülüğünü nasıl sürdürdüğüne bayılıyorum. İnovasyona, klasiklere hakim olmanız gerektiğine inanıyorum, bu yüzden ilgim her iki nesilde de var..

4. Herkesin kendi yemeklerini yükseltmek için yapabilecekleri bir iç aşçı olan gizli sır nedir??
Tatlılara tuz eklenmesi, lezzetleri dengelemeye ve telaffuz etmeye yardımcı olur. Neredeyse tüm tatlılarımın içinde tuz var. Tuzlu suları tadamazlar, ama eğer aynı öğeden ikisini verdiysem – biri tuzlu ve yan yana – yan yana, bir şeyin eksik olduğunu anlayacaksınız. Ayrıca ağırlık ölçümleri ile hacim üzerinde çalışmanın güçlü bir inancım. Son sonuçlar daha kesin ve tutarlı. Ben tatlı tatlı sevmemek – tatlı bir lezzet değildir – bu yüzden tatlılık geri çevirme ve tatlı, meyve, çikolata, vb..

5. Şu anda en çok nerede yemek pişiriyorsunuz?
Şu anda 2014 baharında çıkacak bir sonraki yemek kitabım için reçete testini tamamlıyorum. Süper temel bir mutfakta çalışıyorum. Eminim ki benim için modern bir alet ve ticari sınıf ekipmanın lüksüne sahip olmak benim için bir deneyim oldu. Bu şekilde yapılması önemliydi, çünkü tüm tariflerin çoğu evde mevcut olan temel ekipmanla çalıştığından emin olmak istedik. Çoğu zaman, şeflerin yemek kitabı tarifleri, bu sebepten ötürü ev mutfaklarında çoğaltıldığında aynı şekilde çalışmaz. Her reçetenin kurşun geçirmez olmasını istedim. Yine de itiraf etmeliyim ki, başka birisinin evindeki mutfakta çalışmak çok zor ve sinir bozucu oldu. Bir şeyin nerede olduğunu bilmiyordum ve ekipman aynı şekilde çalışmıyordu, bu yüzden evde yemek pişirmeyi yeniden öğrenmek zorunda kaldım. Oldukça humbling bir deneyim oldu.

İşte onun dört-madde tarifi Passion Soufflé. Bu arada, 15-17 Şubat tarihleri ​​arasında Viceroy Anguilla’nın Culinary Conclave’sinde onu yakalayın. Jonathan Waxman ve Kevin Sbraga’yla paylaşacağız..

3 yumurta sarısı
1/4 bardak tutku meyvesi püresi
1/4 su bardağı şeker
1/2 bardak yumurta akı

Tereyağı ve şeker fırında güvenli ramekins.

Ön ısıtma fırını 350 ° F’ye.

Yumurta akı ve şekeri orta doruğa sürün. Birlikte çırpma sarısı ve tutku meyvesi püresi. Beze sarısı sarın. Temizlemek için parmağınızı kenarları hafifçe ovuşturarak, ramekinlerin içine kaşırın. Karışımı hafifçe çırpana kadar pişirin ve yükselir. Toz şekerli toz ve hemen servis edin.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 − = 30